Narušená přirozená rovnováha vaginální sliznice způsobuje problémy, se kterými se setkala většina žen. Ať už jsou to záněty, mykózy, nebo jiné projevy – třeba jen pálení, svědění bez zjevné příčiny. Nadcházející letní období je pro výskyt vaginálních potíží snad nejrizikovějším. Často si ani neuvědomujeme, jak snadno jim jdeme „naproti“. Koupání v chlorované vodě, pobyt v mokrých plavkách, střídání teplot - z horka do klimatizovaných prostor, to všechno jsou faktory, které vznik vaginálních problémů podporují.

 

Vaginální gel Femibion® Intima

Některé ženy mají dokonce negativní zkušenosti z dlouhodobé jízdy na kole v horkém počasí.  Neprodyšné materiály cyklistických kalhot i fyzická námaha můžou způsobit nepříjemné potíže a nastartovat mykózu. Prokazatelným negativním faktorem, který může mít vliv na poševní mikroflóru je změna partnera. Nové bakterie mohou vyvolat obranné reakce ženského organismu. O střídání partnerů při „sexuální turistice“ ani nemluvě.  

 Jsou i další nepříznivé faktory, které ovlivňují vaginální mikroflóru a způsobují narušení její přirozené rovnováhy, například léčba antibiotiky či antimykotiky, kojení nebo užívání některých druhů antikoncepce. Vaginální problémy často provází i ženy v menopauze, kdy dochází k „vysušování“ sliznice, která je pak náchylnější k onemocnění. K narušení  vaginální mikroflóry dochází i u žen s některým onemocněním např. s cukrovkou.

Ať už jsou příčiny jakékoliv, nepříjemné na vaginálních onemocněních je i jejich časté opakování. Potíže se často vracejí a znepříjemňují tak život nemalého procenta žen.

Proč se to všechno děje?

Vaginální prostředí je vlastně takovým malým světem, ve kterém žije společenství až 20 druhů různých bakterií. Ty vytvářejí jakousi uzavřenou společnost, která je v rovnováze a vypořádá se s každým vetřelcem (ať u ž je to chlorovaná voda, mycí prostředky, cizí bakterie či spermie aj.). Zastoupení bakterií je u každé ženy maličko odlišné. Už dávno se ví, že v pochvě jsou nejvíce zastoupeny laktobacily, ale nikoliv tolik známý Lactobacillus acidophilus, nýbrž jiné kmeny (L.crispatus, jensenii, gasseri). Přirozeně si však všechny bakterie udržují jakousi rovnováhu, kdy se žena cítí fajn a je bez nepříjemných příznaků.  Taková rovnováha je pro každou ženu individuální a odvisí nejen od zastoupení „dobrých“ a „zlých“ bakterií, ale i od jejich kondice, vitality, schopnosti množit se a „pracovat“. Jen zdravé a vitální laktobacily dokážou produkovat peroxid vodíku a vytvářet kyselé prostředí, které přímo potlačuje růst těch špatných bakterií, které pak způsobují mykózy a záněty a tak…

Nic není tak jednoduché, jak na první pohled vypadá. Život laktobacilů totiž závisí na dalších dvou faktorech. Na dostatečné zásobě vhodné potravy, kterou je glykogen – zásobní polysacharid uložený v buňkách poševní sliznice, a tedy za na „kvalitě“ poševní sliznice. Kvalitu poševní sliznice ovlivňují ženské pohlavní hormony, estrogeny. Ty jsou druhým a poměrně zásadním faktorem pro udržení normálního ekosystému. Jinými slovy – je-li dostatek estrogenů, je vaginální sliznice pružná, vlhká a obsahuje dostatečné zásoby glykogenu, tedy dost „potravy“ pro laktobacily. Ty jsou pak schopné růst, množit se a přímo ovlivňovat „špatné“ (patologické) bakterie, které vyvolávají vaginální problémy.  Kruh se uzavřel, jak je vidět, i zde všechno souvisí se vším. Proto chceme-li vyřešit tyto problémy od základu a dlouhodobě, je třeba si tyto souvislosti uvědomit. Dezinfekce nebo umělá kolonizace může tuto situaci často ještě zhoršovat, nejdůležitější proto je podpořit takové zastoupení mikroorganismů ve vaginální mikroflóře, které je pro každou ženu přirozené.

Řešením může být Femibion Intima

femibion

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK

 

Femibion Intima je první klinicky prověřený vaginální gel s prebiotiky, který přináší nejen řešení, ale poskytuje i dlouhodobou prevenci, protože působí přirozeně. Obsahuje klinicky odzkoušenou směs speciálních prebiotik a extraktu z jetele lučního.

Prebiotika (alfa-glukan oligosacharid) slouží jako potrava pro tělu přátelské vaginální bakterie (laktobacily). Prokazatelně podporují jejich růst a metabolismus a tím dochází k potlačení škodlivých bakterií, které by v případě přemnožení vyvolávaly problémy.

Extract z jetele lučního poskytuje přírodní estrogeny (fytoestrogeny), které podporují hydrataci (zvlhčení) vaginální sliznice. Ta je pak lépe funkční – lépe regeneruje, přirozeně vytváří glykogen pro výživu přátelských bakterií.

Proto Femibion Intima pomáhá přirozeně obnovit a dlouhodobě udržet rovnováhu vaginální flóry.

Komu je přípravek určen:

Vaginální gel Femibion® Intima je určen všem ženám, které chtějí řešit pálení, svědění nebo suchost poševního prostředí, po antibiotické léčbě a zvláště pak u často se opakujících vaginálních dysmikrobií např. při užívání antikoncepce (s nízkým obsahem estrogenů) nebo při jiných stavech s nízkou hladinou estrogenů, při léčbě progestiny, v menopauze, u cukrovky. Výhodou je nejen dlouhodobý účinek, ale i komfortní použití – gel je čirý a nevytéká. Neměl by se však používat v prepubertálním věku a v těhotenství.

Jak správně přípravek používat?

Obsah 1 tuby aplikujte denně (nejlépe večer před usnutím) v průběhu 8 po sobě následujících dnech, a to ode dne po ukončení menstruace.  Aplikátor (tuba) je určen pouze k jednorázovému použití a neměl by se používat během menstruace.

Femibion

Další informace najdete na www.femibion.cz, kde si můžete vyžádat i rady odborníka.

Reklama