Děkujeme za další krásný příspěvek na dnešní téma. O šperky svého srdce se s námi symbolicky podělila čtenářka s nickem řeřicha

Přeji hezký den všem na Ženě-in a je známo, že každé ženě sluší šperky a ráda je dostává a ani já nejsem vy jímkou.

Vzpomínám na svůj první prstýnek, co jsem dostala jako malá holka od stejně starého kluka, byl to takový malý hliníkový kroužek s růžovým srdíčkem, bohužel jak jsem se různě stěhovala, se prstýnek ztratil. Další prstýnek ke kterému mě váže pouto a to doslova už přes třicet let, je ten, co mi navlékl manžel v den našeho jednoho z nejkrásnějších dnů. A navíc jsem s tímto prstýnkem měla jeden zvláštní zážitek.

Asi tak po dvou letech našeho manželství mě sklouzl při práci na zahrádce z prstu a ač jsem přeryla celý záhonek, po prstýnku se slehla zem....obrečela jsem ho a měla strach, že to věstí něco zlého. Naštěstí se nic nestalo, ale navíc k mému velkému úžasu jsem ho po roce našla na tom samém záhonku. Prstýnek nosím dodnes a manželství taky vydrželo.

Během  následujících let jsem dostala i věnovala několik šperků a ke každému mám určitý citový vztah. Třeba řetízek od kmotřičky, dostala jsem ho v den svatby, jako jednu z věcí, co se má darovat. Ale mám ještě jeden prstýnek, ke kterému mám velký citový vztah a to je prstýnek od rodičů.

Dostala jsem ho, když mi bylo 49 a tenkrát, když mi rodiče přáli k narozeninám a podali mi malou krabičku s přáním všeho nejlepšího k padesátce, jsem se usmála a povídám, že 50 budu mít až za rok. Tenkrát řekli, že je to jedno, kdo ví, co bude za rok. Oba už byli dost nemocní a bohužel měli pravdu. Maminka mi pár dní před narozeninami umřela.... en prstýnek jsem z ruky ještě nesundala.

Je to pro mě ta největší památka a vzpomínka. A právě dnes jsou tomu tři roky, co maminka umřela a proto jsem i tentokrát přidala tento příspěvek jako vzpomínku. Omlouvám se za tu nostalgii, ale vzpomínka byla silnější než já.

řeřicha

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Neomlouvejte se, prosím. Dnešní téma je i vzpomínkové a určitě nejste sama, koho dojímá.

A co vy, milé ženy-in? Máte doma také nějaký šperk nebo šperky vašemu srdci blízké? Vzpomeňte si na člověka, který vám je daroval. při jaké příležitosti to bylo? Nosíte ho denně, nebo ho schováváte ve šperkovnici? Čeho si na svém nejmilejším šperku nejvíc ceníte? Věnovala byste ho někomu? Už jste vy sama dala nějaký šperk někomu na památku?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

 

 

 

 

Reklama