Můj velký omyl v životě, byl výběr školy na kterou jsem šla. Tenkrát jsem dala na radu rodičů, že vyučit se je lepší a navíc kuchařkou je to co do života potřebuji. Tenkrát jsem si to snad i já myslela a v oboru jsem se vyučila bez problémů i do zahraničí jsem se dostala na výměnnej pobyt za prospěch.

Jak ale šla léta jsem čím víc poznávala, že jsem spíše technický typ a vařit mě baví tak leda doma a podle fantazie a ne podle norem!!! V oboru jsem vydržela pouze do mateřský, kdy se mě postupně narodili dva skvělí kluci a hned na jejich začátcích jsem si řekla, že stejnou chybu neudělám a synům nechám volnou ruku v jejich výběru, jen že jim pomůžu vytvořit podmínky k jejich cestě.

Nyní jsou oba dospělí jeden vystudoval VŠ a druhej střední. Oba dělají práci co je zatím baví a mají možnost dalšího vzdělávání. A i já nakonec jsem po mateřský udělala rázný krok a vstoupila do strojírenství a dnes dělám technickou práci u které denně musím zapojovat hlavu mám kolem sebe dobrý kolektiv lidí a dělám práci co mě baví.

Takže nikdy není pozdě začít znova.

Tady přidám jeden vtip ze školních lavic
Student dutý jak bambus, propadá u zkoušky z "logiky a organizace".
Student: "Vy mě tady dusíte a rozumíte vůbec tomu oboru?"
Profesor: "Jistě, jinak bych nebyl profesor!"
Student: "Mohu Vám tedy dát jednu otázku? Když mi na ni správně odpovíte, dejte mi nedostatečnou a já odejdu. Když ale nebudete znát odpověď, dáte mi za jedna.
Profesor: "Souhlasím."
Student: "Co je současně legální,ale nelogické, logické ale nelegální a co není ani logické ani legální?"
Profesor po dlouhém přemýšlení nezná správnou odpověď a tak dá studentovi výbornou.
Ihned poté volá svému nejlepšímu studentovi a položí mu tu samou otázku.
Nejlepší student mu okamžitě odpoví: "Vám je 63 let a jste ženatý s 35-ti letou ženou, což je legální ale nelogické. Vaše žena má 25-ti letého milence, což je logické ale nelegální. Vy dáte tomu milenci své ženy za jedna ze zkoušky, přestože by měl vyletět; a to není ani logické ani legální."

Přeji hezký den, plný školních zážitků řeřicha

Text nebyl redakcí upraven.

Téma na dnešek: Jak jste si vybírala školu pro sebe?

Školní léta už má většina z nás dávno za sebou. Pojďme si na ně alespoň zavzpomínat. Přenesme se nyní zpět do doby, kdy jsme se rozhodovali, kam po "základce" zamíříme.

  • Podle čeho jste se rozhodovala?
  • Chtěla jste školu blízko domova? Nebo jste naopak toužila po bydlení na internátu?
  • Šla byste kamkoliv, jen abyste se dostala na vytoužený obor?
  • Věděla vůbec jste v tomhle věku, čím chcete být a čemu se chcete zbytek života věnovat?
  • Nakolik vaši volbu ovlivňovali rodiče?
  • Pro jakou školu jste se nakonec rozhodla?
  • Byla to dobrá volba?

Pište nám své příspěvky už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu dne zveřejňovat a jednu z pisatelek pochopitelně také odměníme. Dnes si můžete zajistit klidné spaní, protože hrajeme o Silence - sprej do krku proti chrápání.