miska s řeřichou

Znám jednu zázračnou rostlinku. Pomůže, když se cítíte unaveni nebo vás pronásleduje špatná nálada. Kombinace vitaminů a látek, které obsahuje rostlinka s názvem řeřicha, je pro naše tělo životabudičem!

Céčka jako citron

Řeřicha setá (zahradní) je výborným zdrojem vitaminu C, jehož množství je srovnatelné s množstvím vitaminu v citronech a beta-karotenu. Obsahuje řadu vitaminů B, které mají na starost i náš imunitní systém. Pozitivní vliv konzumace brukvovitých rostlin, kam se kromě brokolice, květáku a dalších řadí i řeřicha, byl vědecky prokázán. Pravidelnou konzumací snížíme riziko rakoviny tlustého střeva, močového měchýře a konečníku. Řeřicha je také přírodní antibiotikum, urychluje detoxikační procesy. Doporučuje se jako pomoc při žaludečních obtížích a infekcích močových cest.

A že zrovna teď nevíte, jak řeřicha vypadá?

Řeřicha zahradní je v řeřichadospělosti drobná bíle kvetoucí rostlina, ale do této fáze se při pěstování, doufám, nedostanete! Přes zimu se pěstuje doma, přes léto je možné ji dát ven. Já dávám přednost ale pěstování doma v miskách nebo na talířcích.

Pěstování

Semínka řeřichy je možné koupit v zahradnictví, hobby marketech, ale často i v potravinách, kde jsou stojany se semínky květin a zeleniny. Pěstování je opravdu snadné. Na mokrou vatu nebo ubrousek semínka nahusto nasypete, pak udržujete stále ve vlhku a do týdne máte vypěstováno. Stačí jen drobné děložní lístky včetně stonku odstřihnout a servírovat.

Jak chutná?

Její chuť je výrazná, chutná trošku jako ředkvička. Je dobrá na pečivo, do pomazánek, polévek, k bramborám, chutná výborně s vejci atd. Nejen že je výborným zdrojem vitaminů, ale může být i hezkou dekorací.

Máte s pěstováním řeřichy nějaké zkušenosti? Znáte ji? Chutná vám?

Reklama