Milá redakce, při vyhlášení tématu přeřeky, přežblepty si nejvíce vzpomínám na krásné hlášky našich synů, když začínali rozoumek brát, říkali první slovíčka a dávali je do vět. Tam začaly vznikat krásná slovíčka a některá z nich používáme dodnes, je to třeba budem točit apolku, správné znění - budem točit pohádku.

Pro včelku a čmeláka měli jeden název, který se taky udržel hodně dlouho, pro kluky to byla čmela.

Nedá se zapomenout ani svítíčko sluní (sluníčko svítí)
I já jsem měla zrovna včera takový den, kdy jsem perlila až jsem smíchy ležela v klávesnici a ne jen já když jsem při opravování zápisu prohlásila piš, jak ti PRSY narostly a doma jsem to ještě vylepšila když jsem volala na manžela máš vodu plnou vany .

A taky jsem si vzpomněla na přeřek mojí maminky, kdy jsme se s tátou bavili z čeho udělá tu desku na stůl, tak mamka z ničeho nic řekla,právě jsem uvařila guláš z překližky, skončila jsem smíchem na podlaze a ještě dlouho mamka od nás slyšela kdy budeme mít ten překližkovej guláš.

Už kolikrát jsem si řekla, že ty přeblepty stálo za to sepisovat, protože za ten život by to dalo na knihu smíchu.
Tak vám všem přeji usměvavej den a ne jen dnešní, neb se říká že smích léčí.
řeřicha

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


A to máš svatou pravdu, řeřicho, že smích léčí. Dneska je téma veselé, tak máme reálnou naději, že den budeme zakončovat jako řípy. Díky za pěkný příspěvek. Míša

Vaše, nebo i cizí překlepy, které vás pobavily, přežblebty, které nejde zapomenout a také nově a z hlavy naší editorky, která někdy umí něco přečíst jinak „přečtepy…  To je dnešní téma dne a námět pro vaše příspěvky. Podělte se s námi na redakce@zena-in.cz

Mám připravenu i soutěž, vyhlásíme soutěž Silvestrovskou a bude i Borec a chcípák.

Reklama