Minulý týden jsme zrealizovali společně s našim partnerem, hypermarketem Globus, krásnou akci spojenou s vařením a pečením velikonočních receptů.  Přinášíme vám inspiraci pro velikonoční vaření!

Jak hodnotí akci naše redaktorka vaření a food bloggerka Elly?

Globus

Nechce se vám péct mazanec, jidáše, veka nebo bagety na Velikonoce? Nakupujte v Globusu!

Tady totiž máte jistotu, že zakoupené pečivo bude opravdu skvělé. Mazanec je nadýchaný jak obláček, jidáše jsou jako domácí. Výborné! O bagetách a vekách se ani nemusí zmiňovat. Zaujala mě především cibulová bageta, ze které jsme připravili chlebíčky. Pro tuto akce jsem připravila několik receptů, které můžete vyzkoušet i vy – jehněčí ragú, cuketovou nádivku s uzeným masem, telecí rolky a pomazánku s medvědím česnekem. Všechna masa v Globusu jsou skvělá, je vidět, že je připravují kvalitní řezníci přímo v hypermarketech. Maso, které v Globusu fakt „umí“ je jehněčí a telecí. Telecí řízky jsme zkoušeli už několikrát, naposledy to vyhrály telecí závitky s medvědím česnekem a míchanými vajíčky. Už dlouho jsem si na ničem tak nepochutnala. Byly skvělé! Když vyrazíte na velikonoční nákup do Globusu, tak v jednom obchodě seženete všechno, co potřebujete. Zeleninu, ovoce, pečivo, maso. To všechno v top kvalitě. Její recenzi si můžete přečíst tady: www.bohynekuchyne.cz

Jak hodnotí produkty Globus naše čtenářky, které se zúčastnily akce a pak ochutnaly hotová jídla?

Globus prostě umí. Na velikonoční nákup vyrazím pro jehněčí i pro uzené do tohoto obchodu.

Globus patří mezi mé oblíbené obchody, kam jezdím nakupovat jídlo. Sice to mám dál, ale vyplatí se to, hlavně maso, to mě potěší, vždycky najdu, pro co jedu a nechám se zlákat dalšími pěkným i kousky – minule jsem si takhle neplánovaně dovezla telecí kýtu nebo mleté. No nekupte to, když to tak pěkně a čerstvě vypadá.

Globus

Všechny jídla, co jsme uvařily na akci, byly prostě skvělé! Úplně mě nadchlo jehněčí ragú!

Jsem ráda, že jsem se mohla akce zúčastnit, cuketovou nádivku určitě upeču, pro telecí a pro jehněčí si také do Globusu zajdu. Globus je jednička!

Musím uznat, že jak pečivo, tak maso je prostě super. Všechna jídla mne nadchla!

Globus

Vyzkoušené recepty od Elly a surovinami z Globusu:

Podívejte se na naše video a fotogalerii, jak jsme si akci užily!

 

Řeznictví a pekařství Globus.

V zázemí  každého z 15 hypermarketů Globus  jsou  vlastní řeznictví a pekařství.

Suroviny a maso odebírají pouze od osvědčených dodavatelů.

V každé pekárně Globus si tamní pekaři sami zadělávají žitný kvas na chleba a pečivo.

Vlastnoručně výrobky zpracovávají  v různých fázích přípravy: zadělávají těsto, tvarují pečivo, pletou vánočky, vykulují chleby a mazance, mašlují a posypávají či plní pečivo, sázejí do pecí. 

Vedle klasický vánočních záležitostí jako jsou: cukroví, vánoční věnce, štola, máslová nebo klasická vánočka a kokosek, je specialitou letošních Vánoc máslová vánočka de luxe Globus. Naši  pekaři ji vlastnoručně pletou z 9 pramenů a vedle másla a poctivých porcí rozinek a mandlí je doplněná o citrusy. Protože je to záležitost sváteční, má na míru dělanou krabičku.

Standardně jsou v nabídce pekařství a cukrářství Globus nejrůznější druhy chlebů a pečiva slaného a sladkého. A také dorty – krémové i ovocné. Specialitou našich cukrářů je dort Sacher, který se učili vyrábět přímo ve Vídni.

řeznictvích Globus se o veškeré maso a masné produkty starají naši řezníci. Maso a masné výrobky, které si v řeznictvích Globus koupíte, nevozíme z místa na místo. Maso do našich řeznictví přivážejí osvědčení dodavatelé jako půlky nebo čtvrtky, podle velikosti zvířete. Dále maso zpracovávají přímo na místě naši řezníci. Od bourání, přes porcování masa do kuchyňské úpravy pro domácí vaření, přípravu masových směsí až po masné výrobky, jako jsou nejrůznější druhy šunky, klobás, párků,  paštik, nářezů, ale třeba i zabijačkových specialit.

Protože masné výrobky připravují naši řezníci podle tradičních receptur, bez výrobu zlevňujících látek, je jejich naprostá většina vhodná i pro ty, kdo dodržují bezlepkovou dietu.

Čtěte také:

Reklama