V pondělí 29. 2. proběhla v holešovické Chefparade www.chefparade.cz další oblíbená akce s našimi čtenářkami, tentokrát na téma velikonoční pečení a vaření. Přinášíme vám reportáž o tom, jak jsme se čtenářkami připravovaly velikonoční sladké i slané pokrmy, které mohou být i vaší inspirací pro jarní pečení nebo pro velikonoční svátky.

Celou akci vedla naše redaktorka Vaření, zkušená kuchařka Elly Kolaříková, foodblogerka bohynekuchyne.cz, kterou všechny znáte. Sešly jsme se v hojném počtu a po úvodním uvítání jsme se hned pustily do vaření a pečení.

Mléčné výrobky nepatří jen do studené kuchyně, ale také jsou důležitou ingrediencí pro teplou kuchyni včetně pečení. Produkty jako je smetana sladká i zakysaná či jogurt, jsou důležitou surovinou pro celkovou chuť pokrmu, který připravujete. Často se podílí na konečném dochucení, které je pro celkový výsledek nejdůležitější.

Valmez

My jsme v rámci naší akce spojené s velikonočním vařením mohly se čtenářkami testovat mléčné výrobky od Mlékárny Valašské Meziříčí www.mlekarna-valmez.cz, a to Kysanou smetanu z Valašska, Bílý jogurt z Valašska, Smetanový jogurt bílý z Valašska.  Využily jsme je pro gratinované brambory, smetanové bylinkové dipy a pro skvělou jogurtovou bábovku s kokosem.

Držely jsme se hesla - v jednoduchosti je síla. Určitě jste někdy vyzkoušely recept na gratinované brambory. Je to snadné a tak dobré! Nakrájíte brambory na tenké plátky a nakladete je do pekáčku či do pečící misky do vrstev na sebe. Mezi vrstvy dáte ideálně vrstvu zakysané smetany. Osolíte, opepříte, můžete přidat oblíbené bylinky, popřípadě přidat vrchní vrstvu strouhaného sýra. Jako příloha skvěle doplní kořeněné maso nebo grilované pochoutky. Využití je široké. My jsme tyto gratinované brambory upekly jako přílohu ke kapustovým karbanátkům.

Ke karbanátkům jsme připravily bylinkové dipy z Bílého jogurtu z Valašska. Také velmi jednoduché – jogurt dáte do misky a přidáte do něho podle chuti česnek, bylinky, koření – přesně tak, jak to máte rádi. Je to skvělý, lehký a zdravý doplněk pokrmu jako je zelenina, maso, ryby… jednoduché a opět skvělé!

Nejlepším receptem ale byla bábovka s jogurtem a kokosem. Všechny čtenářky daly tomuto receptu jedničku. Do těsta jsme použily Smetanový jogurt bílý z Valašska.

Recept zde: 

JOGURTOVÁ BÁBOVKA S KOKOSEM

  • 400 g polohrubé mouky
  • 200 g cukru krupice
  • 1 dl rostlinného oleje
  • 1 dl vody
  • 3 vejce
  • 300 g bílého jogurtu (Smetanový jogurt bílý z Valašska)
  • 1 prášek do pečiva
  • 1 vanilkový cukr
  • 100 g strouhaného kokosu

Žloutky rozšleháme s krupicovým a vanilkovým cukrem, přidáme olej, vodu a jogurt. Vše ještě chvilinku šleháme.

Přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva, kokos a na závěr pevně ušlehaný sníh z bílků. Nalijeme do velké bábovkové formy, kterou vymastíme a vysypeme kokosem. Vložíme do předehřáté trouby a pečeme na 180 °C (elektrická trouba) zhruba hodinku.

Vyndáme a můžeme vyklopit ještě teplou. Pocukrujeme. Univerzální recept na bábovku, můžeme část obarvit kakaem, nebo přidat ořechy, skořici.

Jak jsme se na akci bavily a jak dopadly naše recepty, se můžete podívat na našich fotkách a videu z akce.

Celý sortiment výrobků najdete na www.mlekarna-valmez.cz

valmez

Reklama