V pondělí 29. 2. proběhla v holešovické Chefparade www.chefparade.cz další oblíbená akce s našimi čtenářkami, tentokrát na téma velikonoční pečení a vaření. Přinášíme vám reportáž o tom, jak jsme se čtenářkami připravovaly velikonoční sladké i slané pokrmy, které mohou být i vaší inspirací pro jarní pečení nebo pro velikonoční svátky.

Celou akci vedla naše redaktorka Vaření, zkušená kuchařka a mistryně kulinářství Elly Kolaříková, foodblogerka bohynekuchyne.cz, kterou všechny znáte. Sešly jsme se v hojném počtu a po úvodním uvítání jsme se hned pustily do vaření a pečení.

Eta

Určitě s námi budete souhlasit, že pro pohodlné vaření a pro úsporu času potřebujete využít pomocníka, jako je kuchyňský robot. My jsme po naší akci otestovaly se čtenářkami dva výkonné celokovové roboty Eta Gratus Maxipasta. Jeho práci a praktické nástavce jsme využily pro všechny pokrmy. Během našeho vaření nezahálely ani minutu. Abychom mohli zhodnotit testování, vyzkoušely jsme mlýnek na maso, šlehací a míchací metlu, hnětací hák pro těsto.. kromě našeho povídání se kuchyňským studiem nesl jemný zvuk pracujících robotů.

 Jaké menu nám robot ETA Gratus Maxipasta pomohl připravit?

 • Nádivkové velikonoční cupcaky
 • Jogutovou bábovku s kokosem
 • Zapečené uzené v listovém těstě se špenátem
 • Sladké velikonoční cupcaky
 • Kapustové karbanátky
 • Zapečené gratinované brambory – zapečeno v Pečence Eta

Jak kuchyňský robot ETA Gratus Maxipasta hodnotíme? Jaké jsou naše postřehy?

Elly hodnotí akci: Akce zaměřené na velikonoční vaření a pečení se nám moc povedla. Vyzkoušely jsme slaná i sladká jídla, čtenářky si samy nazdobily cupcaky, úplně samy připravily kapustové karbanátky a upekly bábovku. Myslím, že se čtenářky bavily a každá přiložila svou ruku k dílu. Práce nám šla perfektně od ruky a dařilo se nám téměř všechno, na co jsme sáhly. Vyzkoušely jsme si dva roboty ETA, díky nim jsme měly perfektně umíchané těsto, pomleté maso i ušlehaný sníh.
Postupně jsme taky všechno ochutnaly. Shodly jsme se na dobré chuti všech cupcaků, do kterých jsme použily Heru s máslovou příchutí. Největší úspěch měly asi slané cupcaky na způsob miniaturní velikonoční nádivky. Po celé odpoledne byla výborná nálada, nasmály jsme se a vlastně se nám ani nechtělo domů. Už se těším na další podobné setkání s našimi čtenářkami.

Reakce našich čtenářek:

 • Skvělý robot, zastal všechny funkce, velmi dobře mlel maso
 • Robustní výkonný robot, dobrý výběr nástavců
 • Velmi snadné ovládání a výměna nástavců, byla jsem zvědavá, jak bude fungovat mlýnek na maso, velmi mile mne překvapil
 • Rychlé šlehání, rychlé míchání, dobrý mlýnek na maso… kvalitní robot
 • S Eta výrobky jsem byla spokojená (robot, pečenka, váhy) Zejména při mletí masa - (na nějaké akci dříve jsme také testovaly nějaký robot a ten měl poměrně problém pomlít maso, s Etou šlo vše hladce). Mít doma Eta robot, určitě bych je využila na vše možné - šlehání těsta při sladkém pečení, hnětení těsta na přípravu pečiva, mletí masa, atd. Eta pečenka - dokonalá věc. Myslím si, že pro mladé páry, nebo starší lidi jsou pečenky jak stvořené. Naprosto nahradí troubu, jak při pečení masa, zapékaní pokrmů, tak při přípravě některých sladkých pokrmů - měla jsem sama možnost vyzkoušet plněné české buchty připravené v pečence, a byly výborné.  Moje babička používá pečenku už několik let, a nedá na ni dopustit - bohužel už dosluhuje a pokud bude přemýšlet o koupi nové, určitě doporučím ETA pečenku. 
 

ETA Gratus Maxipasta

Kuchyňský robot ETA Gratus Maxipasta je svým příslušenstvím přizpůsoben speciálně pro milovníky domácích těstovin. Celokovový robot o výkonu 1200 W za vás vyválí těsto, nakrájí nudle nebo vytvaruje penne. Současně je vybaven také mlýnkem na maso, lisem na bobuloviny, ovoce i zeleninu, nástavcem na strouhání a 4 metlami a háky na přípravu těsta i skleněným mixérem. Další příslušenství je možno dokoupit. Ve velké nerezové míse připravíte až 2,5 kg těsta. Robot Gratus jev České republice nejprodávanějším robotem posledních tří let. Více se dozvíte na stránkách eta.cz.

SOUTĚŽTE!!!!

Chceme vám doporučit zajímavou soutěž – více najdete na stránce www.pectespolu.cz!

Reklama