21743818-10208708355660462-4865825958712522352-o-2-.jpgFoto: autorka reporáže

„V Řecku bylo celkově nízké procento nákazy koronavirem, proto je tato destinace pro cestování dle mého názoru bezpečná a není důvod se bát do této země odcestovat. Na Chalkidiki není veliký nával turistů, spíše bych doporučila kupovat zájezdy s pobytem v penzionu než v hotelu, my osobně byli v malém penzionu, kde bydleli jen lidé, kteří s námi cestovali, a to ještě jen asi čtvrtina cestujících, takže jsme se nákazy nebáli. Co se týče provozu obchodů, všechny fungují dle otevírací doby, jak mají. Lidé se zde chovají ohleduplně, mají výborné hygienické návyky, venku není žádný nepořádek, všude je čisto. I v této nejisté době bych tuto destinaci doporučovala. Pláže nebyly přeplněné, moře čisté, restaurace dezinfikované. Někteří členové rodiny měli jisté pochybnosti, ale hned první den jsme je ujistili, že je na místě minimální možnost nákazy. 

Není se čeho bát

Vždy den před odjezdem na dovolenou mám pocity radosti, natěšení a štěstí, díky čemu pak v noci nemůžu pořádně spát. Přemýšlím, zda jsem si na cestu zabalila vše důležité, pročítám si znovu sepsaný seznam a v představách se vidím na písčité pláži s opálenou karamelovou pokožkou. Navštívit malebné Řecko bylo vždy mým velkým snem. S přítelem jsme si koupili zájezd a vyrazili z Jižních Čech do Prahy, odkud jsme vyjížděli. Tady mnohé překvapí, že naše cesta nevedla na letiště. My se na tuto dalekou cestu vydali autobusem. Přesně 25 hodin strávených v autobuse, příště si určitě raději připlatím za letenky. Po dlouhých 25 hodinách jsme dorazili do cíle.

5f0c504100d23shutterstock-465381908.jpgFoto: Shutterstock

Když jsem se rozhlédla po okolí, okamžitě jsem si toto místo zamilovala. Destinace Chalkidiki přináší turistům plno možností. Není to jen o ležení na krásné písčité pláži s průzračně modrým mořem, nás naše kroky zavedly na plno jiných nádherných míst. Jedním z nejkouzelnějších zážitků byla plavba parníkem, kdy jsme měli možnost vidět nádherné kláštery a před parníkem plavali delfíni. Seděli jsme na přídi lodi a pozorovali, jak skáčou v moři a ztrácí se ve vlnách. Dokonalým zážitkem bylo i posezení v jedné z restaurací, ze které byl nádherný výhled na celé Chalkidiki. Ten pohled bych přála vidět všem. Jen pár kilometrů od této destinace se nacházel i zábavní aquapark, což jistě ocení hlavně rodiče s dětmi. Noční život byl pro nás také úžasným zpestřením. Večer to zde vždy ožilo. Plno lidí, stánků, atrakcí, jídla a pití.

Ceny jsou příznivé

Jelikož miluji nakupování tak byl toto pro mě ráj na zemi a suvenýrů jsem domů přivezla požehnaně. Měli jsme zaplacenou polopenzi. Cena jídla a pití je zde příznivá. Za oběd člověk průměrně zaplatí kolem 8 až 10 eur, za pití zhruba 2 eura. Přes den je destinace klidná, není to zde přemrštěné turisty, takže má i člověk klid a může relaxovat. Proto přeci na dovolenou jezdíme, odpočinout si od práce a jen si užívat. Miluji Řecko a kdo zde ještě nebyl, určitě se sem vydejte. Jen ještě jednou upozorňuji, raději letecky.“

Reklama