Pro zdokumentování procesu permanentního make-upu obočí jsme si vybrali podle referencí salon Klaudia Eis. Do proměny se rozhodla jít naše čtenářka Nora, která si přála výraznější obočí. Z dřívější blond hřívy, kterou si několik let barvila, se vrátila zpět ke své přírodní hnědé a obočí v obličeji najednou zapadlo.

60b5ff2320e6eblobid0.jpg
Foto: Se souhlasem čtenářky Nory. Karolína Waberová

Profesionálka v oboru Klaudia Eis nejprve vše s Norou zkonzultovala. Vybrat barevný odstín nebylo jednoduché. „Klientky se často bojí, že bude výsledek moc tmavý. Mým úkolem je přesvědčit je, že se není čeho obávat. Barva totiž během 14 dnů zesvětlá,“ vysvětlovala Klaudie. S Norou se nakonec dohodly na kompromisu, zvolený odstín byl o něco světlejší než vlasy. Ze tří nabízených technik se nakonec shodly na té, které se říká pudrová. Mezitím Nora dostala na obočí znecitlivující mast.

60b5ff22f2921blobid1.jpg
Foto: Se souhlasem čtenářky Nory. Karolína Waberová

Co je permanentní make-up?
Tetování permanentního make-upu je dvoufázový proces, nejdříve se provádí aplikace a následně korekce po vyhojení – do 30 dní. Permanent je oblíbená trendy metoda současné dekorativní kosmetiky, která se nejčastěji provádí na obočí, očních linkách a rtech, nemá líčení nahradit, ale být jeho trvalou součástí. Trvalost permanentního make-upu je dána individuálně, ale můžete počítat s 12 měsíci i více.

z1.jpg
Foto: Se souhlasem čtenářky Nory. Karolína Waberová

Před začátkem tetování ještě Klaudia změřila obličej a vypočítala takový úhel obočí, které bude jejímu obličeji nejvíce sedět. Poté načrtla tvar, na který se mohla Nora předem podívat, aby se ujistila, že bude spokojená. „Každému sluší jiný tvar. Tento krok je tedy velmi důležitý. Jde o přesnost,“ podotkla Klaudia.

z4.jpg
Foto: Se souhlasem čtenářky Nory. Karolína Waberová

Pudrová metoda
Pudrové obočí je tvořeno velkým množstvím vytetovaných mikroteček, které vyplňují prázdná místa mezi chloupky.
Této metodě dávají přednost klientky, které si obočí pravidelně upravují a tvarují tužkou. Barva se aplikuje do přirozeného obočí, díky čemuž vypadá objemnější a výraznější. Ke stínování využíváme 4 až 6 odstínů pigmentu. Každému tetování předchází rozměření, zakreslení s případnou korekturou tvaru. Partie, kde bude permanentní make-up aplikován, se ošetří znecitlivujícím krémem, aby tetování nebylo nepříjemné nebo bolestivé.

60b6005c61d0ablobid0.jpg
Foto: Se souhlasem čtenářky Nory. Karolína Waberová
z2.jpg
Foto: Se souhlasem čtenářky Nory. Karolína Waberová

Samotné tetování Noru vůbec nebolelo, až byla překvapená. „Moje maminka byla na permanentním make-upu rtů a říkala, že to trošku bolelo, takže jsem byla připravená na vše. Skoro bych ale řekla, že necítím vůbec nic,“ přiznala po zákroku Nora.

60b5ff4c3fcb0blobid0.jpg
Foto: Se souhlasem čtenářky Nory. Karolína Waberová

Po třiceti dnech dorazila Nora na korekci. Obočí už bylo zahojené a vypadalo skvěle. Obličej byl zvýrazněný, ale nikdo z okolí nepoznal, co přesně se na ní změnilo. „Jen mi pořád někdo říkal, že mi to nějak sluší,“ poznamenala spokojeně Nora.
60b603b2d12f7obrazek.png

Ukázky zahojeného obočí klientek Klaudie Eis:

60ba25783742bF8135272-3AB9-4B02-ACAB-2012DB714021.jpg
Foto: se souhlasem klientky 

60ba2580e6a7ffdsfsd.jpg
Foto: se souhlasem klientky 

DFF6EB89-703C-4505-8627-C7AE61E6139D.jpg
Foto: se souhlasem klientky 

A165D135-38BE-488A-A3E1-25205AFC46F9.jpg
Foto: se souhlasem klientky 

Tři nejčastější dotazy ohledně permanentního make-upu odpovídala kosmetička Klaudia Eis:

Jak dlouho tetování obočí trvá?
Profesionální a zkušený permanent make-up artist je ten, kdo svou praxi získal především jistou ruku a dobré oko. Umí používat škálu pigmentů tak, aby dosáhl také požadovaný barevný odstín. Klientka to pozná tím, že samotná aplikace permanentu, tedy ta část, kdy tetovací jehla pracuje na plné obrátky, a tato část může být někdy i bolestivá, netrvá příliš dlouho. Rychlost aplikace PMU, tedy samotný čas tetování omezuje také krvácivost na minimum. 

Slyšela jsem, že v létě se permanentní make-up nedělá?
Permanent je možné aplikovat po celý rok a letní počasí na aplikaci nemá vliv. Takže to není správná a přesná informace. Jsou státy, kde je trvale horké a slunné počasí a tato kosmetická procedura je tam běžná a oblíbená. Pro aplikaci v letních a prázdninových měsících je důležité načasování, aby klientka neodjela na dovolenou k moři hned po aplikaci, protože první týden je potřeba chránit čerstvé tetování před sluncem a namáčením ve vodě, než se vše vyhojí. Pro krásu a delší trvalost PMU po vyhojení, doporučujeme následné používání vysokého ochranného faktoru krému na opalování.

Lze odstranit špatně provedený permanentní make-up a jak se to dělá?
Ano, jednu z procedur, kterou u nás poskytujeme je odstranění a následná korekce špatně provedeného PMU. Provádí se speciálním přípravkem Remover, který po aplikaci reaguje s pigmentem v kůži a následně ho dokáže vytlačit ven. Aby nedošlo k nechtěnému efektu nebo poškození kůže, musí aplikaci provádět pouze speciálně proškolená kosmetička.

Reklama