nám poslala naše čtenářka s nickem Placka0 a zve vás t. émto alespoň vitruálně na jednu dobrodružnou vyjíždku do terénu. Co se může cestou přihodit...o tom se už dočtete v tomto příspěvku

Zase ráno...“ vzdychla jsem si. Promnula oči a rozhlídla se po pokoji. A zničeho nic jsem sebou cukla. „JE sobota.“ Rychle jsem se oblékla, seběhla po schodech do koupelny, umyla si obličej a vyčistila zuby, chytla do ruky bundu a do druhé mrkve, a pádila do stáje.

Pomalu jsem otevřela dveře od boxu, a pohladila ještě ležícího ryzáčka do hlavičce a dala mu mrkev. „Ahoj Hádí. Jak ses vyspinkal?'' S těmito slovy jsem mu dala pusu na pysky a nechala ho vstát. Můj svěřenec se jmenuje Hagrip je to valášek plemene Welsh Cob. Vyšla jsem z boxu a přivřela dveře, popadla vidle a donesla mu seno.

Když už spokojeně přežvykoval, nakrmila jsme i ostatní koníky, a když jsem měla hotovo, pustila se do čištění. Vtom jsem uslyšela, jak někdo přichází. Do boxu nahlédl trenér. „Á, ty už jsi tady?'' usmála jsme se a přikývla. „Dneska půjdete na vyjížďku, souhlasíš?'' Odpověděla jsem a dál pokračovala v čištění. Moc jsem se těšila.

Když bylo hotovo, došla jsem pro uzdu a sedlo. Konečně mám hotovo! Hagri jenom spokojeně zabručel, to už jsem měla helmu a vestu na sobě. Vyvedla jsme Hagriho z boxu a vyskočila mu na hřbet. S instrukcemi, kam se dneska vydáme, jsem se rozešla, směr les.

Byl hezký podzimní den a svítilo sluníčko. Když jsme nebyli na dohled, naklusali jsme. Hagri klusal pěkně pomalu, ale přesto neztrácel tempo. Bylo vidět, že si vyjížďku užívá. O kus dál jseme zůstala sedět a nacválala. Vítr mi svištěl okolo uší a Hagri krásně cválal. Ne jako jindy, tentokrát se překonal, hlavičku pěkně stočil a pěkně šlapal. Doopravdy si to užíval. Přešla jsem do klusu a do kroku. Pochválila ho, když jsme bez zlobení přešli okolo šustící plachty ve křoví.

Když jsme se dostali na louku, zase jsme naklusali a po chvíli znovu nacválali. Když jsme cválali okolo lesa, Hagri zneklidněl. Přitáhla jsme si otěže a přitiskla více kolena k sedlu, přešli jsme do kroku. V lese něco bylo a Hagri z toho byl hodně vyděšený. Když jsme se vzdálili, znovu jsem naklusala. A v tom něco ze křoví vyletělo, nestihla jsem postřehnout, co. Měla jsem co dělat, abych se udržela v sedle.

Otěže jsem měla přitáhlé, ale Hagri vůbec nereagoval, metl si to se mnou pořád rychleji. Začala jsem si s ním povídat, uklidňovat ho, jenže to nepomohlo, pořád zrychloval. Brzdila jsem, už jsem neměla sílu ho brzdit. V tom konečně zpomalil a zastavil. Konečně jsme stáli, pochválila jsem ho a uklidnila. Pomalu jsme se vraceli domů. Pobídla jsme ho do pomalého klusu, když v tom zničeho nic vystřelil.

Ne, že by se lekl, chtěl! Brzdila jsme jako nikdy, zase si ze mě vyběhl. Zničeho nic vyhodil a z trysku zastavil a já to nečekala a přeletěla mu přes hlavu. Když jsem dopadla, měla jsem v rukou otěže, podívala jsme se na Hagriho a on, ne že by ho to trochu rozhodilo. Zasmál se na mě, vycenil zoubky a zařehtal. Vstala jsem a oprášila si zadek. Popleskala ho po krku a začala se smát.

Asi po pěti minutách jsem mu vyskočila na záda a šli jsme domů. Pěkně pomalu. Když jsme dorazili, odsedlala jsme ho, nasadila mu provazovou ohlávku s vodítkem a šla s ním do výběhu. Chvíli jsem ho povodila, aby oschnul. Pak jsem s ním zašla couvat a dělat různé naše kravinky. Zkoušela jsem úklonu, zvednutím přední nožky. Pak jsem na něj zkusila vyskočit, reakce byla nečekaná, začal se pást.

Čekala jsem vyhození, ale překvapil mě. Prošla jsme se s ním kousek a pak zaklusala a zase skouzla dolů. Nakonec jsme ho pustila a ještě ho prohnala. Zvedl ocas a cválal okolo mě v pravidelných kroužcích, nechala jsem ho zastavit a vydala se do stáje vykydat. „Tak co, byl hodnej?'' zeptal se trenér. Já jsem se začala smát a dokázala jsme jenom říct: „no, jako vždycky...

Placka0

Milá Plackao, welští cobové jsou pěkně svéhlavé potvůrky. Znám dva. Jeden byl také takhle nevyzpytatelný, tak ho majitelka raději prodala, a druhý je zase k neutahání. Naštěstí není moc vysoký, takže má člověk pocit, že není tak nebezpěčný jako velký kůň

Text nebyl redakčně upraven

  • Jaký máte vztah ke koním, milé ženy-in?

  • Máte vlastního koně? Jak jste k němu přišla? Máte ho doma, nebo si platíte ustájení?

  • Můžete říct, že umíte jezdit? Jak často jezdíte? Závodně nebo rekreačně? Kolikrát jste spadla?

  • Máte nějakou příhodu?

  • Co vaše děti? Zdědily lásku ke koním po vás, nebo jim to nic neříká?

  • Napsat můžou i ženy, které se koní bojí.

  • Máte nějakou negativní zkušenost, nebo je to jen přirozený respekt? Líbí se vám kůň jako zvíře, ráda se na něj díváte, ale nikdy byste se k němu nepřiblížila?

  • Chodí ke koním vaše děti? Podporujete je, nebo spíš odrazujete?

Napište nám, na vaše příspěvky, příhody, názory, ale i fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz  

Za svůj příspěvek můžete získat krásný dárek

Toaletní vodu značky Avon

avon

Reklama