olej

Na začátku srpna jsme se čtenářkami a s bloggerkami uspořádali kulinářské setkání spojené s vařením a pečením jídel z klasické české kuchyně. Akce se konala v pražské Chefparade, kde jsme strávili krásný letní podvečer. Vaření a výběr receptů měla na starosti naše kolegyně redaktorka rubriky Vaření Elly Kolaříková, znáte ji také z jejího blogu Bohyně Kuchyně www.bohynekuchyne.cz

Jaké recepty jsme připravily, ochutnaly a otestovaly?

Inspirovat se můžete zde:

olej

Partnerem naší akce byla značka Lukana, kterou jistě znáte skoro všichni. Hlavní ingrediencí byly tudíž oleje – řepkový, rostlinný a slunečnicový. Během vaření jsme se dozvěděli, na co je v kuchyni jaký olej vhodný a většina účastnic se přiznala, že o tom při vaření moc nepřemýšlí. Při tom jsou to důležité informace, zejména když používáte olej pro smažení. Zajímavé informace o olejích a recepty najdete na www.lukana.cz

Akci jsme si náramně užili, všechna uvařená jídla byla tak dobrá! Jak buchta s meruňkami, tak karbanátky se sušenými rajčaty, úspěch neminul ani zapečené brambory či salát. Vše hrálo dohromady, byl to koncert chutí. Podívejte se na naše fotky a na video, jak jsme se dobře bavili!

V dalším článku vám přineseme jednotlivé recenze olejů Lukana od čtenářek a blogerek, jak je hodnotily, jak je testovaly doma.

olej

Naše články:

Zajímavé informace o olejích a recepty najdete na www.lukana.cz

 

Zajímavosti o olejích Lukana na www.lukana.cz

Využití olejů Lukana v kuchyni, naše doporučení:

Řepkový olej je vhodný na smažení, fritování, pečení či grilování, vydrží vysokou tepelnou úpravu, přepaluje se až při 200°C , pro smažení je tak nejideálnější volba.

Slunečnicový olej je vhodný především pro studenou kuchyni. Hodí se k přípravě majonéz, dipů, dressingů, nebo zálivek, vydrží však tepelnou úpravu do 180°C, můžete ho tedy klidně použít i na pečení.

Rostlinný olej je směsí slunečnicového a řepkového oleje, hodí se především do těst, a je tak skvělým pomocníkem pro sladké i slané pečení.

Všechny oleje jsou BEZ užití geneticky modifikovaných potravin (non GMO)