Naše redaktorky vyrazily spolu s pozvanými bloggerkami na představení nového kávovaru Essenza Mini a kávy Nespresso do krásného Experience centra, které má značka přímo na Pařížské ulici v centru Prahy. A co jsme se dozvěděly? Možná i vás některé informace překvapí. Více informací najdete ZDE.

KAVOVAR

V první části nám byl představen nový kávovar Essenza Mini, na který jsme nedávno psaly recenzi ZDE. Jde o nový kafekávovar Nespresso z řady těch menších pro domácí užití.  Naučili jsme se kávovar ovládat, nastavovat a pro všechny byla připravena ochutnávka dvou druhů kapslí, které se odlišovaly chutí – jedna byla nahořklá a druhá kyselejší. Rosabaya de Colombia byla první káva v růžové kapsli a jednalo se o Arabicu z Kolumbie, která měla právě lehce nakyslejší chuť. Většině ovšem chutnala a školitelka byla zvědavá, jak nám tedy zachutná směs Robusty s Arabicou v kapsli s názvem Indriya. Tato káva byla u většiny nakonec úspěšnější, protože byla výrazná, silná a chuťově zajímavější.

Školitelka z Nespressa nám ke kávě řekla velké množství informací. Například nás všechny zaujalo, že čím větší hrnek kávy si uděláte, tím je kofeinu více. U Ristretta máte jistotu plnosti chuti a vůně v nejvyšší intenzitě, ale pokud zvolíte espresso Lungo, už se do kávy dostává více kofeinu. Pokud to vysvětlíme u kapsle, tak v první chvíli horká voda z kávy vyplaví aroma a plnost chutí a čím více vody protéká, zůstává jen a jen kofein. Tudíž pokud si z jedné kapsle uděláte obří hrnek kávy, máte v něm více kofeinu, než někdo, kdo si udělá pouze Ristretto. Stejně tomu tak je i u kávy z překapávače nebo turecké kávy. Jakou velikost kávy pijete vy?

kafe

U kávy se nedá říct, že je nějaká jediná a ta nejlepší, ale vždy je to o osobních preferencích a chutích. Nespresso nabízí 24 druhů kapslí, takže celkem jistě najdete tu, která bude chutnat vám. Značka Nespresso spolupracuje celosvětově s více než 70 tisíci pěstiteli kávy ve 12 zemích světa.

Podívejte se na naše fotografie, jak jsme se bavily a jak krásně akce probíhala:

Jaké jsou recenze na tento kávovar? To se dozvíte v dalším článku, ale už teď vám můžeme prozradit, že sklidil úspěch.  Více najdete na stránkách značky Nespresso ZDE

Přečtěte si redakční hodnocení v našich článcích:

Reklama