V pondělí 29. 2. proběhla v holešovické Chefparade www.chefparade.cz další oblíbená akce s našimi čtenářkami, tentokrát na téma velikonoční pečení a vaření. Přinášíme vám reportáž o tom, jak jsme se čtenářkami připravovaly velikonoční sladké i slané cupcaky, které mohou být i vaší inspirací pro jarní pečení nebo pro velikonoční svátky.

Hera

Celou akci vedla naše redaktorka Vaření, zkušená kuchařka a mistryně kulinářství Elly Kolaříková, foodblogerka bohynekuchyne.cz, kterou všechny znáte. Sešly jsme se v hojném počtu a po po úvodním uvítání jsme se hned pustily do vaření a pečení.

Hlavním partnerem naší akce byla značka Hera a její rostlinný tuk Hera Máslová, kterou jsme využili pro přípravu tří druhů cupcaků. Nejzajímavější byl recept na slané, nádivkové cupcaky, ve kterých byl špenát a uzené maso – moderní pojetí tradiční nádivky.

Během akce čtenářky podle připravených receptů vyrobily těsto, naplnily košíčky a hotové cupcaky nazdobily nebo natřely krémem. Nejlépe v hodnocení dopadly nádivkové cupcaky, zejména pro svou originalitu. Čtenářky ocenily zajímavá nápad použít nádivkové těsto do formiček cupcaků a slaný sýrový krém jako vhodné snoubení chutí... I sladké cupcaky byly hodnoceny jako velmi dobré, ale slané ve spojení s Velikonocemi a tradicí nádivky vyhrály.

Jak nám chutnaly? Zde jsou některé z reakcí

  • Je to opravdu zajímavý nápad, plánuju upéct klasickou nádivku a ještě tyto nádivkové cupcaky, děti budou mít radost a bude to příjemná změna.
  • Těším se už na Velikonoce, určitě vyzkouším celé menu, které jsme dneska vařily. Koupím si formu na cupcaky a s dětmi vyzkoušíme všechny tři recepty. Musíme péct i beránka, nádivku, mazanec, Heru Máslovou určitě využiju..
  • Peču s Herou dost často, vyhovuje mi její konzistence. Recepty určitě využiju.
  • Mě úplně nadchly nádivkové cupcaky a jogurtová bábovka s kokosem. Oboje prostě Boží!
  • Velikonoce jsou vždycky svátky jídla a tradičních receptů. Ráda zkouším nové věci a recepty, všechno chci doma vyzkoušet, do těch karbanátků dám asi špenát, stejně jako do nádivkových cupcaků zkusím dát kopřivy. Budu dělat obě varianty – klasickou nádivku i tyto slané cupcaky.
  • Potěšily mne sladké recepty, moje děti tyto dortíky i bábovku milují.

Jak jsme se na akci bavily? Podívejte se na fotky a na video:

Náš tip: Na stránkách www.pecenijeradost.cz je mnoho receptů pro sladké i slané pečení, které vám chceme doporučit.  Všechny recepty, které jsme na akci připravovaly, najdete v rubrice Vaření //zena-in.cz/rubrika/vareni

Reklama