Každého z nás už asi v těchto nepříjemných zimních dnech napadlo, že nejlepším čtyřnohým přítelem člověka na „p“ je... postel! Není tomu tak. I nadále je nejlepším přítelem člověka pes - přesvědčila se o tom naše spolupracovnice Jitka C. na Brněnském výstavišti.

duo

Je víkend 5. a 6. února 2011. Na Brněnském výstavišti se to hemží dvounožci i čtyřnožci. Právě zde totiž probíhá mezinárodní výstava Duo CACIB, kterou pořádá Českomoravská kynologická unie.

Na výstavu zabrousila i brněnská agentka našeho magazínu Jitka C., aby o ní podala náležitý raport...

Když je psů jako psů

Každého z nás už asi v těchto nepříjemných zimních dnech napadlo, že nejlepším čtyřnohým přítelem člověka na „p“ je... postel! O tom, že tomu tak není, jsem se přesvědčila na soutěži Duo CACIB, kterou 5. a 6. února pořádala na Brněnském výstavišti Českomoravská kynologická unie.

duo

Pavilony F a P zcela ovládli psi a feny všech plemen zapsaných v plemenných knihách uznaných FCI a k vidění zde bylo vše od velikosti menšího ledního medvěda až po kapesní minipejsky.

Na své si zde přišel úplně každý. Neobeznámený divák žasl nad názvy psích ras Phaléne, Beauceron či Coton de Tuléar, zatímco odborníci zkušeně posuzovali krok, výraz nebo chrup.

Pavilon G pak celý patřil doplňkovému sortimentu a úžas nad plemeny tak vystřídal úžas nad myriádami typů granulí, hraček, mašliček, obojků, ale i šperků a oblečků.

duo

Osobně považuji za velice příjemné, že na výstavu nebyli vpuštěni psi s kupírovanýma ušima a že se porotci ostře zasazovali i proti nadměrnému vyvazování a lakování psů. Nejvíc ale obdivuji všechny účastníky, a to jak dvounohé, tak čtyřnohé. Vystavující s nekonečnou trpělivostí odpovídali na mé zvídavé dotazy a vystavovaní se neméně trpělivě nechávali drbat a hladit. Všichni byli milí a vstřícní, i když na nich byla patrná pochopitelná nervozita a únava.

duo

Celkově šlo o velice zdařilou akci, která nechala laika stát v němém údivu nad různorodostí rozsáhlého světa psích plemen.

Jitka C.

Fotografie: Autorka


Hlasujte v naší (zcela objektivní a nezaujaté) anketě...