Kde je ono „tam“, kde čtenářka s nickem Renicek sedává u své kamarádky nejraději, to se dozvíte v dalším tematickém příspěvku.

Já jsem jednoznačně kuchyňský typ.  Hodně často chodívám na kafe nebo čaj ke své nejlepší a vlastně jediné opravdové přítelkyni. Mají s manželem a dětmi velký dům po rodičích. Opravdu velký. Jediné, co je v tom domě malé, je kuchyň. Čtvercová místnost, s nábytkem na míru, protože místa tam skutečně není nazbyt. Ale sedáváme jedině, jedině tam. Ať už jsme jen dvě, což je nejčastěji ,anebo se k nám některá s kamarádek přidá, sedáváme zásadně tam. Sedíme, povídáme, každá svůj hrnek v ruce…usazené u stolku. Na stěně fotky rodiny a kamarádů, na širokém parapetu zelené bylinky v květináči, na policích drobnosti a různé dárky, v sáčku na další zdi voní houby a koření. Je to úžasně milé. Domácké, takové komorní.

Obývák mají super, velký, moderní, ale na zemi mě studí parkety a děti odmítají  vypnout velkou televizi. Prostě není to ono. Nejraději sedávám v kuchyni. Díky malému prostoru sedíme blízko u sebe, můžeme si bezpečně sdělovat ty strašně důležité věci, co si mají holky vždycky co říci a vůbec mi to maličké nepohodlí nevadí. Navíc to máme na vzdálenost ruky ke kávovaru a také do ledničky. Rozumím tomu, že se dříve, v minulosti odehrával rodinný život převážně v kuchyni. Tam kde k sobě měli lidé blízko po tom, co se po celém dni spolu sešli, tam, kde bylo teplo a útulno, kde voněla smažená cibulka a koláč z trouby. Určitě se nikdo nehrnul do nevytopeného, neosobního pokoje. Aspoň já dám vždycky přednost kuchyni s nepořádkem na lince a se sem tam nějakým tím drobečkem od dětí na podlaze. 

Renicek

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Jak tu kuchyň popisujete, tak to musí být kouzelná. A kamarádku si představuju jako nějakou pohádkovou vílu :)Děkuji, že jste napsala, pozdravujte a ať máte dobré kafé…
Saša

Téma dnešního dne: Kam zvete návštěvy?

  • Kde si nejraději vypijete kávu s kámoškou a kde pořádáte rodinné oslavy?
  • Máte nějaký pokoj, kam nikdo nesmí?
  • Kde se cítíte nejlépe?
  • A jak tomu bylo ve vašem dětství?
  • Měli vaši rodiče nebo prarodiče nějaký pokoj, kam se smělo jen ve výjimečných případech?
  • Na jaké nejabsurdnější místo jste byla pozvána?
  • A co veselé historky?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný, příznačný dárek: Kávu a sušenky. :)

susenky

Reklama