Dnešní úterní den s námi roztančí pisatelka s nickem Renicek. A co tančí nejraději? To se dozvíte v jejím příspěvku.

Ačkoliv jsem poměrně líná, co se týče sportu, tanec miluji. Mám ho tak nějak v krvi. A to jsem ráda, protože tanec může sport celkem plnohodnotně nahradit. Jsem strašně ráda za všechny ty zumby a orientální tance, protože na kalanetiku  by mě nikdo nedostal, ale na zumbu chodím 2x týdně už dva roky. Mám východoslovenské a maďarské předky, takže jsem celkem temperamentní jedinec a konkrétně zumba mi dělá vyloženě dobře. Zvlášť, když se sejde prima parta a skvělá lektorka.

Krom toho na mě má tanec a zejména zumba i psychoterapeutické účinky. Když jsme měli tragédii v rodině, když se nepohodnu s manželem, když mě dcera rozčílí… Pokud se musíte soustředit na zvládnutí náročné sestavy nebo na to, abyste nepošlapaly sousedku v řadě, tak se vám, aspoň na chvíli, podaří dostat z hlavy trápení a potíže. Jasně, že vám hodinka poskakování skutečné problémy nevyřeší, ale jako relax a krátkodobý odpočinek pro duši je to prostě skvělé.

Škoda jen, že můj manžel je hluchý jako poleno a ortodoxní netanečník. Sice se mi snaží vyhovět ze všech sil a na plesech mě statečně žádá o tanec, ale valčík v jeho podání se podobá spíše řeckořímskému zápasu. Takže zůstanu věrná zumbě. Už dneska večer..

Moc se těším.
Renicek.

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Tak si hezky zatančete, pobavte se a uvolněte endorfin z těla.
Ale vzhledem k vašim velmi zajímavým předkům, vy musíte být temperamentní a veselá pořád :)
Děkuji, že jste napsala, krásný den i večer
Saša

Reklama