Příspěvek čtenářky Reniček je velmi pozitivní. S podomními prodejci má příjemné zkušenosti a v práci je i vítají. Není prostě prodejce jako prodejce.

Nežijeme v jednoduché době. Denně slyšíme o tom, jak lidé přicházejí o práci a jak známo, tonoucí se stébla chytá. Umím si představit, že když je někdo dlouhé měsíce (nebo dokonce roky) bez práce, tak že se pustí i do toho, nad čím by jindy třeba ohrnoval nos. K nám do práce chodí několik stálých podomních prodejců. Jistě to také znáte. Přinesou knihy, kalendáře, omalovánky... Nutno říci, že jsou to všechno slušní lidé příjemného vzhledu a vystupování. Také proto si u nás našli své odběratele. Je nás v podniku asi třicet a dost často někdo něco koupí. Než u nás kdysi vůbec s prodejem začali, došli se představit a dovolit k řediteli. Ten svolil a tak jednou, dvakrát do měsíce koluje po budově hromádka knížek a křížovek. Zejména před vánoci si u nás přijdou celkem na své. Proč občas nevyužít toho, že mi někdo věc, kterou chci koupit, přinese až pod nos a ještě za příznivou cenu...

Jistě, vadilo by mi, kdyby mi někdo zvonil u dveří pětkrát za odpoledne, ale zatím mám zkušenost jen s tímto způsobem podomního prodeje a myslím, že jsou spokojené obě strany. Už několikrát kniha či autoatlas udělaly radost obdarovanému a potažmo i mě. Že je spokojený pán, který se snaží prodat je jasné.  Mám ráda zdvořilé chování. Když je to nutné, dokáži být důrazně nezdvořilá, ale pokud mi někdo něco slušně nabídne, tak slušně odmítnu a nebo naopak přijmu. Naštěstí nemám s tímto způsobem prodeje žádný negativní zážitek. Naopak se pokaždé docela těšíme, až prolistujeme další novou nabídku.

Renicek.

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

Očividně máte štěstí na lidi, kteří něco nabízejí a prodávají. Ne všichni jsou slušní a zdvořilí.
Děkuji, že jste napsala, jsem ráda, že přišel i kladný příspěvek.
Mějte krásný den
Saša

Téma dnešního dne: Podomní prodejci

  • Máte zkušenosti s podomními prodejci, pojišťovacími agenty, falešnými výběrčími na charitu ad.
  • Naletěly jste někdy?
  • Naletěl někdo z vašich známých a příbuzných?
  • Který typ těchto lidí vás štve nejvíc?
  • Chápete, že dělají svoji práci, nebo vám lezou na nervy?
  • Stáli tito lidé už i neodbytně u vašich dveří?
  • Jak je dokážete slušně vypoklonkovat?

Otázek se nabízí celá řada, obsah vašich příspěvků nechám už zcela ve vaší kompetenci.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: oční kosmetiku od AVONu a make-up zn. Gabriella Salvete

darecek

Reklama