A jednu velmi šikovnou „sukni“ nám popisuje ve svém příspěvku i čtenářka s nickem Renicek.

Když tak vídám přehlídku sak a kravat na naší (nejen) politické scéně, vzpomenu si, jak jsme se v dějepise učili, že v dávné historii byly matriarchální společnosti. Společnosti, kde hlavou kmene nebo určité skupiny lidí byla životem poučená a zkušená stařena. Samozřejmě nevládla sama. Žádná despotická rozhodnutí a nařízení, ale měla hlavní rozhodující slovo. Celkem logicky. Nejsem žádná zapřísáhlá ortodoxní feministka, ale ženy do politiky rozhodně patří.

Jak bylo už v historii prokázáno, ženy ovlivňovaly chod světa a dějin. Když už to nedělaly přímo z trůnu či parlamentní lavice, tak z vládcova lože jako „šedé eminence“.

Žena umí vnést do diskuze a rozhodování další úroveň myšlení, jiný pohled na daný problém, může rozumně a tvořivě oponovat. Mnohdy jsou ženy i vytrvalejší a odhodlanější. Agresivitu nahrazují pílí a připraveností.

U nás v regionu máme paní starostku. A všichni (všechny) dotyčné obci závidíme. Nechala opravit veřejné osvětlení, takže se paní a dívky nemusí večer a v noci vracet domů temnými uličkami. Sehnala „nesehnatelnou“ dotaci na provoz místní pidiškolky a zajistila aspoň dva dny v týdnu lékařskou péči v nedaleké ordinaci. Udělala to, co se několika pánům starostům před ní nepovedlo. Ne že by neudělali kus užitečné práce, ale paní starostce došlo, že staří lidé a nemocné děti neskočí do auta a nedojedou si do města, když je něco bolí... Hledí na potřeby lidí z té sociální stránky a to je podle mě moc dobře.

Ženy političky ano. Už proto, že muži jsou ve společnosti dam tak nějak více gentlemany a vnést slušné chování do politické sféry je potřeba. Ať, proboha,  neukazují bitku a fackovačku v českém parlamentu tak jak to občas pro smutné pobavení vidíme v televizních novinách při záběrech třeba z Východní Evropy. Boudico, Kleopatro, Victorie, Marie Terezie a Angelo Mercklová..

Ať se vám daří. Nemusíte nutně nosit kalhoty, ale každá sukně v politice je vítána.

Renicek

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Také jsem znala jednu takovou šikovnou paní starostku, dokázala víc než všichni chlapi dohromady. Ale je fakt, že ji k tomu trochu dopomohla i ta sukně :)
Děkuji za pěkný příspěvek a přeji krásný slunečný den
Saša

Téma dne 24. dubna: Ženy v politice

  • Myslíte si, že ženy do politiky patří?
  • Můžete jmenovat alespoň jednu, která mužům vládne“?
  • Šla byste vy osobně do politiky?
  • O jaký typ žen podle vás jde?
  • Když už se tam dostanou, co by měly jako ženy prosadit?
  • Jsou ženy slabším článkem v politice než muži?
  • Jaký máte všeobecně názor na dnešní političky?
  • Kdybyste byla političkou, co byste jako první změnila?

Vše o ženách v politice pište
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: dárkovým balíčkem vlasové kosmetikou Garnier

garnier

Reklama