Také čtenářka s nickem renicek se dívá na osvojení dětí registrovanými partnery kladně. Více se již dozvíte v jejím příspěvku.

To je ale téma..
Zrovna o tomto se často bavím se svou blízkou přítelkyní, která pracuje v sociální sféřa a konkrétně osvojením a adopcemi dětí se zabývá. Jsou to děsné, srdceryvné příběhy. Dospělí, slušní, báječní lidé, kteří by tak moc chtěli dát domov a štěstí některému z dětí, ale nemohou, protože podle jakýchsi konvencí nesplňují potřebné parametry. Děti, kterým by ani trochu nevadilo, mít dvě mámy nebo táty.

Já vím, je třeba aby chlapeček měl doma mužský prvek a vzor, je třeba a by holčička měla doma matku, která je tak potřebná třeba v období dospívání..Ale otec, byť vlastní, který se o dítě nezajímá a nebo mu škodí, nebo matka, která několik svých dětí trápí hlady a nedostatkem citu... tady je sice učiněno tradicím zadost, ale děti to trvale poznamená. Znám právě z tohoto spolehlivého zdroje příklady ze zahraničí, kde rodina složená z registrovaných partnerů a osvojených dětí skvěle funguje. A mnoho let. Děti, které se v pohodě a klidu dočkaly puberty a pomalu dospívají a jsou vděčné, že právě ony nemusely trávit třeba vánoce či prázdniny v domově pro opuštěné děti. Byť je to domov skvěle zařízený a plný hodných a citlivých „tet“.

Jsem pro to, aby co nejvíce děté mělo šanci vyrůst v rodině. V rodině, kde je jim dobře. Dvě veselé a spokojené mámy a nebo dva šťastní a spolehliví tátové, to je leckdy lepší, než mizerně fungující „klasický model“

Čtenářka renicek.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________

A dostáváme se už k poměru 5:0 ve prospěch adopce dětí registrovanými partnery.
Děkuji, že jste napsala - takřka z první ruky.
Přeji krásný začátek týdne
Saša

Téma dnešního dne: Osvojení dětí registrovanými partnery /ano nebo ne?

  • Byly byste pro uzákonění osvojení dětí registrovanými partnery?
  • Přijde vám to normální?
  • Nebo by vás to naopak pohoršilo?

Nebudu dávat více žádné konkrétní body ani otázky, nechám každou z vás - maminek, babiček, sester, tet i kamarádek, vyjádřit se po svém.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním pěkným dárkem: sadou misek na olivy (ty už si ale musíte koupit samy)

olivy

Reklama