Během vyprávění se v Příběhostroji losují náhodné postavy, předměty či situace umístěné v rozích každé stránky. Originálně zpracovaná kniha rozvíjí čtenářskou gramotnost, kreativitu, obrazotvornost a tříbí schopnosti vypravěče. Bohatě ilustrované zábavné úkoly a hry jsou rozděleny do čtyř úrovní od začátečníka až po mistra Příběhostroje. Psát, lepit i kreslit do knihy je dovoleno. Určeno především malým čtenářům a jejich rodičům a prarodičům.
5c9b593f31fc2obrazek.jpgNová kniha od tvůrců časopisu RAKETA přistane ve všech knihkupectvích na Velký knižní čtvrtek 14. března. O ilustraci se postaraly: Marie Urbánková, Johana Švejdíková, Tereza Lukešová a Aneta F. Holasová.

140 stran, cena 295 Kč, vydává LABYRINT v edici pro děti RAKETA.

5c9b59523af0dobrazek.jpgRené Nekuda

(1986) Lektor kurzů tvůrčího psaní, kterými za 8 let prošlo více než 4 000 studentů. Autor bestselleru Kreativní zápisník, charitativního projektu Hakuna Matata, povídek a divadelních her. Vystudoval Literární akademii v Praze, absolvoval odbornou stáž na Chapman University v Los Angeles, procestoval šest ze sedmi kontinentů světa.