Renata s Lukášem jsou mladý pár, který má místo dětí psa. Tedy on ho má spíše Lukáš. Pořídil si ho navzdory protestu Renaty, která by raději dítě.

Když se Renata s Lukášem seznámila, měla za sebou čerstvý rozchod s o 13 let starším partnerem. Zařekla se, že staršího muže už nechce.
Nemá zapotřebí, aby ji někdo neustále poučoval, vychovával, aby si vedle něj připadala starší, než ve skutečnosti je.

Přečtěte si také:

Na oslavě svých šestadvacátých narozenin se seznámila se stejně starým Lukášem. Už dlouho se tak nezasmála jako s ním. Najednou si zase připadala uvolněná, ne tak upjatá jako s partnerem předchozím.

pesZhruba po třech měsících si našli společný podnájem a  bylo jim spolu fajn. Ovšem jen do té doby, než si Lukáš pořídil psa. Přitom dobře věděl, že Renata se psů bojí. Když byla malá, pes ji ošklivě pokousal, a ona strach ze psů nikdy nedokázala překonat. Když nějakého vidí, rovnou přechází na druhý chodník.

Lukáš se snažil tento její strach překonat, vysvětloval jí, že pes za svoje chování nemůže, že záleží na pánovi, a na radu jeho kamaráda, že nejlepší je léčba šokem, i přes protest Renaty, jednoho psa domů pořídil. A rovnou bulteriéra. Když už pes, tak pořádný.
Renata myslela, že ji budou křísit.
„Proč jsi to udělal? Víš, jak se psů bojím, už tolikrát jsme o tom mluvili.“
„Renatko, uvidíš, on je hodný, zvykneš si. A přestaneš se bát.“

Jenže nepřestala. Když se předtím bavili o dítěti, to Lukáš ještě nechtěl, prý se na jakoukoliv výchovu cítí příliš mladý. Tak bude vychovávat raději psa, protože takový bulteriér výchovu potřebuje, a pořádnou.

Renata spí v jednom pokoji a Lukáš se psem v druhém.
Když je Renata například v kuchyni, Lukáš musí psa po tu dobu zavřít v pokoji.

Trpí všichni. Pes, Renata a vlastně i Lukáš, který si z rozmařilosti, a hlavně také proto, že to tak mají téměř všichni jeho kamarádi, pořídil psa a doufal, že tím snad Renatu nějak vyléčí. Nebo že přestane mluvit o dítěti.
Takhle ale docílí spíš toho, že se od něj Renata odstěhuje. Není to tak dávno, co ji kamarádka viděla s jejím bývalým. Tím starším, který sice poučoval a vychovával, ale doma měl jenom rybičky...

Reklama