To, že ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO a že čeští řemeslníci mají zlaté ručičky, platí možná všude, mimo naši rodinu.

Konkrétně mimo mého manžela. Dokud jsme si zvali na různé úpravy opravdové odborníky, bylo vše v pořádku. Byt byl jak ze škatulky. Až do loňského léta.
 
Bylo horko, krásný večer a naše rodina se chystala oslavit přestavbu našeho rodinného sídla. Vše v něm udělala firma, kterou považuji za výbornou. Udělala vše až na jednu věc - a sice zabudování garnýže v obýváku. Manžel se s řemeslníky domluvil, že si taky něco zkusí sám. Byla to právě ta "nešťastná" garnýž.
 
Říkám schválně "nešťastná", protože, to, co způsobila na naší již výše zmíněné oslavě, to se nedá ani popsat, to se musí zažít a vidět na vlastní oči. Na stolku v obýváku stály mísy s pohoštěním, lahve s červeným moravským vínem a skleničky připravené k přípitku.
 
Manžel, dříve než nalil, přistoupil k otevřenému oknu, zatáhl za závěsy (prý lítají můry) a vtom se to stalo. Závěsy zahrčely, manžel zařval a já viděla, jak se kácí garnýž na jeho záda.
 
Než jsem stačila zareagovat, manžel couvl, zakopl o našeho kocoura a i s garnýží se poroučel na stolek s dobrotami. Pod jeho vahou praskl, chlebíčky se rozprskly po zemi, láhev se vylila na zrovna vyčištěný koberec a skleničky popraskaly. Následoval další výkřik, tentokrát bolestnější. To proto, že se střepiny skleniček zaryly do měkké zadní části mužových zad.
 
Přiskočila jsem a snažila se ho zvednout. Tentokrát jsem zakopla já o vyjukaného psa a se svým mohutným předkem se přitiskla na hekajícího muže na zemi. Oba jsme sakrovali a ztěžka se zvedali. Samozřejmě následovala příšerná hádka.
 
Manžel zmizel z domu, já začala uklízet. Druhý den jsem pozvala odborníky nejen na přidělání garnýže, ale i vyčištění koberce. Když jsem viděla naši vyplašenou domácí zvěřenu, skoro se mi chtělo volat odborníky z veteriny. Ale tam, bohužel, psychology zatím nemají.
 
Proto je lepší, pokud máte doma "leváka" na řemesla, pozvat si opravdové machry.
Januše

Milá Januše, to je úžasná groteska! Úplně to vidím. A za Vašeho manžela úpím bolestí při představě těch střepin v zádech...
S tou poslední větou souhlasím. Jen je důležité ty opravdové machry umět najít.

Máte jen dobré zkušenosti s řemeslníky, Tak se pochlubte! Anketa zatím ukazuje spíše nespokojenost než spokojenost, ale třeba vy, co jste spokojení, zatím nereagujete. Tak do toho!

 redakce@zena-in.cz

A když se příspěvek povede, můžete vyhrát kosmetiku!

Reklama