Na stránkách Žena-in jste se mohli seznámit s naším projektem - testování přístrojů AVS - více na www.galaxy.cz

Bývám často unavená, občas nemůžu spát, cítím se vyčerpaná a pracovní stres mi také zatěžuje mysl. Těšila jsem se, jak přístroj AVS typ LUMA 10 vyzkouším - po cca dvou týdnech bych měla při pravidelném používání pocítit uvolnění a blahodárný efekt.

AVS

Trochu jsem se bála, jestli zvládnu zapojení a pochopím obsluhu. Zbytečně. Vše je velmi jednoduché, obsluhujete pouze 4 „knoflíky“. Protože vím, že pro správné nastartování je dobré začít s relaxačními programy, prostudovala jsem seznam takto nastavených programů. První test proběhl večer, kdy jsem věděla, že děti jsou po klaravečeři, chystají se ke spánku a já budu mít určitě 20 minut klidu. Nasadila jsem si sluchátka, brýle a zvolila program relaxace číslo 4. Zavřela jsem oči, zaposlouchala jsem se do tónů ze sluchátek a vnímala jsem barevné klikyháky a další míhající se vjemy, které přicházely skrz brýle. Myslela jsem na pozitivní věci a snažila jsem se uklidnit mysl, aby mi nepřebíhala k myšlenkám například co musím zítra udělat v práci nebo že jsem ještě nezašila díru na Albertových džínách.

Program trval deset minut, pak jsem vybrala další, také desetiminutový. Když jsem se donutila úplně „vypnout“ a vnímat jen to, co přichází ze sluchátek a brýlí, vše uteklo strašně rychle. A bylo to příjemné. Po sejmutí sluchátek a brýlí jsem si připadala, jako když se probudím, musela jsem se chvíli „rozkoukávat“. Plánovala jsem si, že si večer ještě něco přečtu z knížky, ale přiznám se, usnula jsem jako špalek i bez knížky. Nevyhodnotím, jestli to bylo díky použití AVS, nebo přirozenou únavou.

Plánuji přístroj používat 3x - 4x týdně, po relaxaci zkusím další programy z nabídky pro načerpání energie. Dám vám průběžně vědět. Zatím jsou mé vjemy příjemné a všechny obavy šly stranou.

Chci jej dát vyzkoušet i devítiletému Albertovi, má problém s koncentrací ve škole a pomalu píše diktáty. Budu ráda, když se potvrdí, co o přístrojích říkají vědci a co o nich píšeme ve článcích - že řeší problémy dětí s učením.

Příště si do přístroje napojím muziku z CD přehrávače. Dočetla jsem se z úvodní brožurky, že to jde, takže použití bude ještě příjemnější. Vyberu si ale nějaké poklidné melodie... S Kabáty nebo s jinou rockovou kapelou by to asi mozek moc neuklidňovalo. :)

Reklama