Pokud hledáte místo pro maximální relaxaci, přinášíme vám tip na úžasná místa v oblasti Korutan. Zejména hotel Falkensteiner Hotel & Spa Bleibergerhof svou nabídkou uspokojí nejnáročnější zákazníky.

Hotel byl postaven na známém korutanském místě, které je vyhledávané pro skvělé termální podmínky.

Warmbad-Villach a Bad Bleiberg a obrovské zásoby horké termální vody. Jsou to dvě oblasti, které vyhledávají turisté toužící po relaxaci z celého světa. Jmenují se Warmbad-Villach a Bad Bleiberg. První jmenované lázně mají tisíciletou tradici, v jejich termálních vodách se koupali již staří Římané a ještě starší Keltové. Ovšem tehdejší lázeňství se s tím dnešním vůbec nemůže srovnávat. Warmbad-Villach je dnes špičkový lázeňský komplex, jehož součástí jsou prvotřídní hotely, terapeutická zařízení, rehabilitační pracoviště a oáza wellnessu se saunami a bazény s termální vodou. Pro radost dětí i dospělých nechybí ani 21 metrů dlouhá a 3 metry široká skluzavka do vody. Bez nadsázky je možné říci, že Warmbad Villach reprezentuje v malém celý lázeňský svět. Na podzim roku 2009 má být provedena přestavba a modernizace některých částí lázeňského komplexu. Žádá to doba, přinášející stále nové poznatky v oboru lázeňství.

Bad Bleiberg

V Bad Bleibergu byly objeveny bohaté zásoby termálních pramenů teprve před několika desítkami let. Stalo se tak při dobývání olověné a zinkové rudy v místních dolech, neboť Bleiberg (tehdy ještě bez „Bad“) byl dříve tradiční hornickou vesnicí. Po tomto objevu se rázem proměnilo středisko hornictví ve středisko balneologické, tedy lázeňské. Prvním hotelem, který zde byl postaven, byl Bleibergerhof, po generální rekonstrukci a změně majitele nyní „Falkensteiner Hotel & Spa Bleibergerhof“. Falkensteinerovy hotely mají velmi vysoký standard a jsou dnes známé v různých zemích Evropy, Českou republiku nevyjímaje. Nové architektonické pojetí hotelu splňuje nejvyšší nároky na kvalitu životního stylu. Zdařilá syntéza vysoce moderního a tradičního alpského interiéru potěší oko každého designera. Všech 108 pokojů je vybaveno balkonem a poskytuje maximální pohodlí. V rozlehlém lázeňském areálu se klade mimořádný důraz na využívání regionálních produktů pro terapeutické účely. A nejen pro terapeutické, ale také a především pro kulinářské! Umění zdejších kuchařů je vyhlášené a zcela v souladu s odkazem legendárního zakladatele hotelu a mistra kuchařského umění Alfreda Süßenbachera. 

Lázeňské centrum

Ani samotné lázeňské centrum nepřešlapuje na místě a nadále se rozvíjí a zdokonaluje. Čtyřhvězdičkový hotel Falkensteiner Hotel & Spa Bleibergerhof s dosud 180 lůžky se v současné době rozšiřuje o přístavbu s dalšími více než 100 lůžky. Největší lázeňskou atrakcí jsou zde bezpochyby podzemní léčebné štoly, do nichž je možné se dostat výtahem přímo z hotelu. Díky tomu, že je zde vysoká vlhkost a konstantní teplota, se zde úspěšně léčí pacienti trpící alergiemi a nemocemi horních cest dýchacích. To samé platí i pro štolu „Friedrich“, která je přístupná přímo z centra Bad Bleibergu.

Vyzkoušeli jsme za vás!

Falkensteiner Hotel & Spa Bleibergerhof je opravdu nádherný. Představte si pohodu, když plavete ve venkovním termálním bazénu, z vody stoupá pára, v obličeji vás šimrají chladné podzimní sluneční paprsky a vy se kocháte při pomalých tempech výhledem na skalní masivy Alp. Vedle bazénu s masážními tryskami a proudy můžete následně vyzkoušet klasickou nebo bylinkovou saunu, masáže, páru... prostě vše, na co si vzpomenete. Pak se můžete rozložit na lehátku v proskleném Spa atriu a v klidu odpočívat...

Více najdete:

Reklama