Zdravotní podpůrné punčochy RELAX s odstupňovanou kompresí od českého výrobce MAXIS mají účinné preventivní vlastnosti, a navíc jsou módní a elegantní. Hodí se pro každodenní život, do práce, do společnosti i třeba na dlouhé cestování.

maxis

Kolekce RELAX nabízí široké spektrum výrobků. Nejoblíbenější řada NEW RELAX 140 DEN se vyznačuje dokonalou jemností. Světlé tělové odstíny s příjemným pololeskem a sníženými účinky statické elektřiny na syntetických vláknech, stejně jako nižší páratelnost, učinily z těchto punčoch doslova hit pro běžné nošení. Jedná se o zdravotní podpůrné punčochy s odstupňovanou kompresí, které jsou vhodné při výskytu drobných žilek na nohách či jako prevence rozvoje křečových žil. Účinně snižují pocit únavy a napětí v nohou. K dispozici v provedeních lýtkové a stehenní punčochy i jako punčochové kalhoty, ve dvou tělových barvách a také v černé variantě. Obsahují 30 procent lycry a 70 procent polyamidu. Stehenní punčochy v elegantním provedení několika vzorů krajek se třemi silikonovými proužky zaručují pohodlné nošení, přilnou k pokožce, nesklouzávají, ale ani neškrtí. 

maxis

Pro každodenní nošení jsou určeny také mimořádně tenké punčochy NEW RELAX 70 DEN, které na první pohled vypadají jako nejtenčí silonky. Jsou k dispozici jako lýtkové a stehenní punčochy a jako punčochové kalhoty vždy ve dvou tělových odstínech a černé barvě. Obsahují 30 procent lycry a 70 procent polyamidu.

Stehenní punčochy v elegantním provedení nových vzorů krajek se třemi silikonovými proužky zaručují pohodlné nošení, přilnou k pokožce, nesklouzávají, ale ani neškrtí. V nabídce jsou odstíny tělových barev s příjemným pololeskem. Punčochové kalhoty mají navíc PUSH-UP efekt, tedy atraktivně zpevňují postavu.  

postava

Obě kolekce RELAX 140 DEN i RELAX 70 DEN mají speciální úpravu HIGH IQ, která lépe odvádí pot a snižuje statickou elektřinu na syntetických vláknech. V hladkém provedení mají punčochové kalhoty šikovně označenou zadní stranu třemi svislými proužky v širším lemu pasu pro co nejsnazší orientaci a používání. Vyspělý materiál zároveň umožňuje větší pružnost přes boky, což přispělo k zásadnímu vylepšení velikostní tabulky a přibyly velikosti vhodné i pro plnější postavy. Například ve velikosti XXL jsou určeny pro obvod boků až 130 cm.

Pro kompresivní punčochové výrobky je ovšem důležitý obvod kolem kotníku. Všechny typy těchto punčoch jsou vhodné pro postavy od 153 do 182 cm výšky (velikost S až XXL), s obvodem nad kotníkem od 18 do 32 cm. Důležité to je kvůli tomu, že zdravotní podpůrné punčochové výrobky RELAX mají odzkoušený gradient sestupu tlaku od kotníku směrem vzhůru. Vyvíjený tlak výrazně napomáhá cirkulaci krve v nohou a snižuje tak potíže počínající žilní nedostatečnosti – pocit únavy, tíhy a napětí v nohou, slouží jako účinná prevence proti rozvoji křečových žil či dokonce hlubokého zánětu žil, stejně jako například cestovní trombózy.

A ještě jeden významný benefit: všechny punčochy řady RELAX se méně pářou!

maxis

Zvláštní skupinu tvoří podkolenky se žebrovaným designem, s antibakteriální úpravou, v provedení RELAX 150 DEN a RELAX 280 DEN (280 obsahují navíc bavlnu).  Komprese je anatomicky rozložená, speciální pletení v oblasti lýtka zajišťuje perfektní padnutí bez ohledu na tvar nohy. Podkolenky 150 DEN jsou vyrobeny z patentovaného speciálního materiálu O-SKIN, který má bakteriostatické vlastnosti, tzn. že brání množení bakterií a tím zabraňuje tvorbě zápachu a podráždění kůže. A co je důležité: Bakteriostatický činitel je přítomen až do konce životnosti produktu!

maxis

Cestovní lýtkové punčochy RELAX TRAVEL udržují žíly během dlouhých období sezení nebo stání v dobré kondici. Podporují přirozenou cirkulaci krve, takže krev namísto hromadění v nohách odtéká proti působení gravitace přirozeně zpět k srdci. Obzvlášť v době dovolených a dlouhých nepohodlných cest jsou takřka nepostradatelným společníkem, hodí se ale i pro běžné každodenní nošení.

www.medi-expert.cz/podpurne-puncochy-relax

 

Vyhrajte jeden z 5 párů elegantních zdravotních podpůrných punčoch v typu podle vlastního výběru z řady RELAX 140 DEN od české společnosti MAXIS!

Soutěž najdete ZDE.