Přestože nemám ráda dlouhé psaní, musím popsat moje nejdelší spaní.
Slavila jsem svoje narozeniny, při samém začátku oslavy by mě nikdy nenapadlo, jak to vše dopadne. Jeli jsme s manželem k synovi za Prahu. Syn se snachou nás pozvali, abychom oslavu udělali u nich doma. Samozřejmě jsme jeli autem, a co z toho vyplývá? Nemohl se napít. Začala jsem  se snachou  a synem pobumbávat, a když se blížilo k večeru, manžel začal, jak se lidově říká, prskat jako křeček. No tak snad už pojedeme domů, ne?! Ale znáte to!

Mně se samozřejmě nechtělo, a tak jsem navrhla, že pojedeme domů k nám všichni a půjdeme do místního našeho oblíbeného baru, kde se dá taky tančit při hudbě, a navíc k tomu je to bar non-stop. Snacha byla proti, a tak jsme odjeli ve třech. Jak jsem již předeslala, hurá do baru. Manželovi v samé super náladě jsem prohlásila, že mě nedožene s pitím. No smál se mi, ale jak jsem řekla, tak to taky dopadlo.

Mám dojem, že se snažil dohnat moji super náladu, ale tím se odepsal. Ráno ve čtyři hodiny prohlásil, že jdeme domů. Opět se mi nechtělo, výborná zábava, byli tam i naši známí z okolí, tanec, a domů? To jsem nikdy nezažila, měla jsem dojem, že jsem snad nic nepila. Zkrátka a dobře při tancování člověk vše vypotí. Manžel odešel s tím, tak si dělejte, co chcete.

Zábava pokračovala vesele dál, prostě to byla super oslava mých narozenin, a navíc k tomu syn mě v tom podpořil a říkal, mamčo jen se bav. Bylo ráno šest hodin a že půjdeme domů, jsme se shodli se synem, a tak jsme se rozloučili a odešli. Ovšem lidi zlatí. Vyšli jsme ven, a to světlo nebylo zrovna nějak moc příjemné. Otočili jsme se a vrátili zpět. To bylo smíchu od vše známých, až se bar otřásal v základech.

Pokračovalo se dále v tanci i v pití. Teprve ráno v devět hodin jsme opravdu odešli domů. Vykoupala jsem se, nebudete tomu věřit: spala jsem do druhého dne do osmi hodin, to znamená 23 hodin v jednom tahu.

Věřte mi, že toto jsem zažila poprvé a asi naposledy. Snacha mi pak dlouho vyčítala, že s ní bych tak dlouho nevydržela slavit. Ale sama do dneška obdivuji, co jsem vydržela. Nedávno byl u nás kamarád na návštěvě a manžel to dal k dobru, jako při kterékoliv zábavě.
Nechtěl tomu kamarád věřit, ale je to fakt.
Vera


To muselo být pospáníčko, to bych taky brala. Kdyby to šlo, říct si, že potřebuju 20 hodin a spát a spát a spát... Těžká závist!

Povídáme si o rekordech. I nevšedních. Vaše malé rekordíčky - překonávání strachu z potápění, plavání, horolezení...
Rekordně se doma hádáte, až na vás tlučou sousedi? Rekordně dlouho žijete se svým psem? Rekordně dlouho vám vydržel odpor k nějakému sportu?
Napište nám, odměníme vás.

redakce@zena-in.cz

Můžete s námi také do zítřejší 10. hodiny soutěžit!


Reklama