Dobrý den všem,
chci se s vámi podělit o můj denní rekord v nehodách. Jsme poměrně obyčejná rodina, žijící si poklidný život sem tam s nějakou tou nehodou, náhodou či příhodou.

To, co se ale událo jeden červnový den minulého roku, to v našem rodinném kruhu nemělo zatím obdoby.
Ten den jsem hned po ránu, abychom se vyhnuli dopravní špičce a vedru, sbalila děti, psa a věci do auta a vydali jsme se na chalupu. Cestou jsem měla vyzvednout ještě kamaráda zedníka, který nám měl na chalupě s něčím pomoci. Manžel zůstával doma a měl za námi dorazit až odpoledne.

Vše tedy připravené, jen usednout do auta - pozor, ještě si vyčistím brýle, abych dobře viděla na cestu. Zdály se mi trochu nakřivo, tak jsem si řekla, že je lehce srovnám - dopadlo to tak, že se mi rozlomily v půli. Takže jsem bez očí, já snad asi nikam ani nepojedu, brýle za 9 tisíc a nic nevydrží. Nalezla jsem tedy staré brýle, značně nemoderní, ale co, hlavně že uvidím na cestu.

Po deseti minutách jízdy autem, při vjezdu do tunelu Mrázovka, poté co pomalu míjím auto jedoucí ve vedlejším pruhu, rána, náraz, střepy, brekot dětí. To auto vedle nás dostalo smyk (nechápu jak), řidič dupnul na brzdy, a jak ho to roztočilo, tak předkem vozu narazil do našeho auta. Přijeli policisté, vyslechli, vyšetřili a mně oznámili, že s tím autem nemůžu nikam jet. Dokážete si to představit - auto naložené po střechu, dvě děti a pes. Nabídli mi, že mne vyvedou s autem z tunelu, a pak mám vůz odstavit a počkat na odtahovku.

Tak jsme tedy udělali, zastavila jsem u benzínky, vyluxovala auto, uklidnila děti zmrzlinou, rozbité okno jsem zakryla dekou, psa napojila vodou a vyrazili jsme směr chalupa (manžel mě přesvědčil, že to zvládneme, auto až na nabourané dvoje dveře na straně spolujezdce bylo pojízdné, a tak jsem souhlasila). Cestou jsme ještě vyzvedli zedníka a již se blížíme k chalupě.

Při příjezdu na chalupu jsem zjistila, že klíče od chalupy, které jsou obvykle vždy ve voze, můj manžel z vozu vyndal a mně nic neřekl. Začala jsem panikařit, že přece s tím rozbitým autem nepojedu zpátky 90 km do Prahy, ještěže jsem si vzpoměla, že rezervní klíče má náš známý, který dorazil do stejné vesnice den předtím.

Přesunuli jsme se o dva domy dál, vše zařídili, byli jsme občerstveni, utěšeni, bolístky pofoukány a hurá na chalupu.  Mezitím se velký roj divokých včel rozhodl, že se usadí přímo na jabloni naší zahrady, přes kterou musíme projít ke dveřím chalupy. Na to jsme ovšem mohli zapomenout, protože včely byly divoké a vztekle nalétávaly na vše, co se hýbalo. Den předtím zrovna v TV novinách odvysílali reportáž o hasičích, kteří odmítají přijet likvidovat divoké roje včel či vos. Co teď?

Nakonec asi po dvou hodinách, kdy jsem provolala všechen kredit, se mi podařilo sehnat nějakého včelaře, který za 400 Kč včely odchytí. Přijel, odchytil, zlikvidoval, obdržel peníz a odjel. My konečně mohli do domu.

V duchu jsem si říkala, že pro dnešek už snad mám vybráno, že už na mne nic nečeká, a snažila se vydýchat celý bláznivý den. Konečně dorazil i manžel, prohlédnul vůz, vyslechnul mé story, konstatoval, že to se může snad stát jenom mně, a při vykládání nářadí z jeho auta beru do ruku jeho starou školní aktovku - kterou používá na různé drobné nářadí, chytnu za vrchní ucho, to zůstane v mé ruce, zbytek tašky se oddělí a vše vypadne na zem. Sedla jsem si na bobek a konečně se po celém dni úlevně rozbrečela. Ten den už jsem měla zakázáno se čehokoliv dotknout, i děti manžel dal spát raději sám.

Doufám jen, že nic podobného se mi už nestane, aspoň ne v jednom dni.

Smoky


To jste si určitě vybrala na roky dopředu a teď budete žít v klidu a pohodě celá léta! Zatímco mně se takové věci dějí po kousíčkách a často. V pátek jsem doma vařila a uklízela a všechno, co jsem vzala do ruky, mi spadlo.  Zvrhla jsem hrnec, vylila olivový olej... no hrůza.

Tímto příspěvkem se s vámi loučím, přeji vám krásný zbytek dne a zítra budete v zajetí Dany a jejího tématu:

PŘEDSUDKY

 Co se vám vybaví pod pojmem předsudek?
Stala jste se obětí nějakého předsudku?
Máte s předsudky nějaké zkušenosti?
V rodině, ve společnosti?
Mohou být předsudky nebezpečné? Víte, jak se jim bránit?
Jsou podle vás předsudky minulostí?

redakce@zena-in.cz
Nejzajímavější opět odměníme!

Můžete s námi také do zítřejší 10. hodiny soutěžit

Reklama