Koupelna je pro mnohé z nás intimní místo, kde se nejen myjeme a vykonáváme osobní hygienu, ale i odpočíváme. Do našeho bytu jsme se nastěhovali před deseti lety. Koupelna sousedící  s kuchyní je celkem malá, ale útulná – má rozměry 2m x 2.5m. Uchvátila nás v ní rohová vana, která zde zbyla po předchozí majitelce. Koupelna nebyla obložená, což jsme vnímali jako plus – alespoň si vybereme obklady podle vlastního vkusu. Jenže, nějak stále nebyl čas, byly důležitější věci, kam investovat. Třeba nové topení, auto, …

koupelna

Rekonstrukci koupelny jsme plánovali dlouhá léta. Konečně letos na ni přišla řada. Už nebylo zbytí – do malého prostoru ještě přibyla sušička a zpočátku oblíbená rohová vana se začala jevil jako zbytečně moc velká, zabírající prostor. Také stěny a podlaha volaly po obkladech a dlažbách se snadnou  údržbou.

koupelna

Odborník, který nám koupelnu rekonstruoval,  přišel s dobrým nápadem – využít špajz nacházející se za koupelnou. Špajz jsme využívali jen jako odkladovou místnost, byl v ní umístěn bojler a kotel na topení. Na uskladnění potravin vhodný nebyl  - v zimě tam byla příliš zima a v létě strašné vedro (stěny jsou špatně izolovány). Vymyslel, že by se do špajzové místnosti protáhla voda a odpad a udělala by se z ní technická místnost pro myčku, pračku, bojler a kotel. Přesunem spotřebičů jsme navíc mohli umístit do koupelny vytoužený bidet. Souhlasili jsme a pustili jsme se do práce.

koupelna

Vybrat keramické obklady a dlažby nebyl problém. Měli jsme základní představu, že koupelna bude modrá. Dojeli jsme do prodejny Siko a obklady vybrali podle postavené modelové kóje. Ten postavený koutek byl tak pěkný, že jsme se zároveň rozhodli i pro nabízenou vanu a vanovou zástěnu od firmy RAVAK  www.ravak.cz . Zvažovali jsme ještě další možnosti, ale tato varianta nám přišla pro náš prostor dokonalá. Také modrý obklad do firmy RAKO nám padl hned do oka – kombinace bílé a modré.

koupelna

koupelnaVana Praktik http://www.ravak.cz/cz/koncept-praktik   je dlouhá 175cm, což je akorát pro větší rodinu. Všichni se do ní pohodlně vejdou. Součástí vany je i čelní panel, nemusí se tedy zazdívat a obkládat. Zaoblený roh dodává vaně eleganci a pro naše malé neposedy je bezpečnější, usnadňuje jim pohyb v koupelně.

Aby koupání a sprchování bylo dotažené, objednali jsme si ještě k vaně Praktik skleněnou dvoudílnou zástěnu GVS 2, také z nabídky RAVAK. Zástěna tak vytvořila krytý prostor i pro sprchování ve stoje, což nyní často využíváme – přece jen je zásoba vody díky bojleru omezená. Máme tak volbu – pokud někdo chce, může se jen rychle osprchovat nebo si pohovět ve vaně a v klidu se vykoupat.

http://www.ravak.cz/cz/vanova-zastena-gvs2

Vedle vany a umyvadlové skříňky se díky přesunu sušičky pohodlně vešel bidet. Bidetovou baterii jsme také vybrali z nabídky RAVAK http://www.ravak.cz/cz/vodovodni-baterie-neo . Najít vhodný tvar bidetu byl trochu problém, v obchodech a koupelnových centrech byla nabídka velmi široká, ve velkém cenovém rozpětí. Nakonec zvítězil střídmý tvar se závěsovým systémem – bidet není ukotven na podlaze, ale ve stěně a usnadňuje nám tak úklid podlahy.

koupelna

Jediné, co tedy z původní koupelny zbylo je široké umyvadlo a dřevěná skříňka, které jsme obojí koupili před dvěma nebo třemi lety v Ikea. Nábytek RAVAK http://www.ravak.cz/cz/koupelnovy-nabytek se nám moc líbil, ale bylo nám líto skříňku měnit, dřevo se k modrým dlaždičkám hodí a prostorné umyvadlo nám vyhovuje. 

Reklama