Rozhodla jsem se, že Vám napíši o naší rekonstrukci, která je u nás na denním pořádku.
Tak od začátku. Před 16 lety jsme si s manželem koupili malý domeček na Jižní Moravě, který jsme si postupně upravovali tak, abychom se v něm cítili dobře, a hlavně taky abychom se tam vešli i s našimi třemi dcerami. A protože momentálně žijeme jenom z manželovy výplaty, musíme hodně počítat.

Manžel je povoláním malíř, ale i jinak je velice zručný, dokáže opravit, postavit, obložit atd. Já spolupracuji, všechno vymýšlím, plánuji, navrhuji a spolu se dobře doplňujeme. Celý náš domeček prošel rekonstrukcí, zevnitř i zvenčí.
Naše poslední rekonstrukce byl dětský pokoj pro naši nejmladší, tříletou dcerku. Neměli jsme na to moc velký finanční obnos, snažili jsme se vyjít z mála. Pokoj byl ve špatném stavu, zdi oloupané od plakátů, na stropě poodlepované stropní kazety, skříňky odřené, otrhané úchytky, rozbitý lustr atd. V plánu bylo: vystěrkovat a obrousit strop, oškrábat a vymalovat stěny, koupit nový koberec a stropní bodovky, otapetovat skříňky + nové úchytky, potáhnout nově postel a udělat různé textilní doplňky.


Manžel vymaloval přesně tak, jak jsem si to přála, já to doplnila o obrázky, otapetovala jsem skříňky, namontovala nové úchytky a všechny textilní doplňky (včetně domečku) jsou taky moje dílo. Zbylo i na fosforové hvězdičky, které jsou nalepené na stropě. Když se večer nasvítí, krásně se při nich usíná. Vzhledem k tomu, že je manžel malíř (malování a oprava by byla největší položka), vyšla nás rekonstrukce pouze na necelé 4000Kč.
Malá Danielka je velice spokojená, cítí se v novém pokojíčku dobře, svědčí o tom i to, že se okamžitě po dokončení odstěhovala z naší ložnice, kde do té doby spávala.

Na závěr bych chtěla napsat, že nejraději pracuji s tapetami a textilem, je to levné a dokáže to původní věci změnit k nepoznání. V celém domě máme spoustu věcí zrekonstruovaných nebo vytvořených z "ničeho". Například: Když jsme se nastěhovali, neměli jsme peníze na obývací stěnu, tak jsme si to udělali po svém, je to rozhodně něco jiného než sektorový nábytek. Nejstarší dceři do podkrovního pokoje jsme udělali psací stůl na míru, na který jsme použili čelo staré postele.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Posílám nějaké fotky, ale bohužel, nemám to zdokumentované před rekonstrukcí. (Jenom původní skříňky.)
H

Reklama