Gymnázium pro zrakově postižené a Střední odborná škola pro zrakově postižené pod záštitou občanského sdružení „Viděno hmatem“
pořádá slavnostní předávání cen literární soutěže:

ŘEKNI MI, CO VIDÍŠ…

…ve svém životě, ve snech, v přírodě; pište o pocitech,  o radostech, o smutku a bolesti, o starostech, o zážitcích;  mluvte o hodnotách, ideálech, o láskách, prostě o všem, co někteří nemohou anebo nechtějí vidět…,

kterou vyhlásilo v dubnu loňského roku.

Ceny osobně předá paní spisovatelka IRENA OBERMANNOVÁ

Akce se uskuteční dne 19.  září od 14:00 hodin v areálu naší školy (http://goa.braillnet.cz ). Při této příležitosti vystoupí s krátkým kulturním programem zrakově postižení studenti školy.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Irena Obermannová (*1962) - Vystudovala FAMU, obor dramaturgie a scenáristika, po studiích psala hlavně pohádky pro Český rozhlas. Dosud vydala knihy Frekvence Tygra (Orbis 1996), Deník šílené manželky (Eroika 1996), Divnovlásky (Eroika 1999), Ženské pohyby (Eroika 2002) a Příručka pro neposlušné ženy (Eroika 2003), Nezavěšujte se (Eroika 2005),.
Deník šílené manželky se stal předlohou stejnojmenného televizního filmu (Česká televize). V současné době se podle autorčina scénáře v  České televize připravuje natáčení televizního filmu Divnovlásky.

Reklama