Václav Havel bude ve voze zastoupený prostřednictvím fotografie Bohdana Holomíčka a zájemci mohou nahrát vzkaz o tom, jak jsme v posledních třiceti letech pečovali o svobodu slova. Automobil bude přístupný v sobotu od 13 do 18 hodin a v neděli od 13 do 16 hodin.

Pokud se rozhodnete něco nahrát, můžete se proslavit. Nejzajímavější vzkazy z automobilu se totiž stanou součástí připravovaného dokumentu v rámci akce Den pádu cenzury. Ten se bude promítat v neděli 24. a v pondělí 25. listopadu na velkoplošné obrazovce na tribuně stadionu Sparta.

Své sdělení už Havlovi nahráli Zdeněk Svěrák, Bolek Polívka a Marek Šimon.

Automobil Volkswagen Golf druhé generace ve stříbrné metalíze přezdívaný bývalým prezidentem jako „stříbrný blesk“ vlastnil Václav Havel mezi lety 1987 až 1990 a prožil s ním celou sametovou revoluci. Pořídil si jej ještě jako disident a v průběhu listopadových dní s ním jezdil na místě řidiče i spolujezdce coby lídr Občanského fóra na různá jednání. Krátce ho využíval i ve funkci prezidenta republiky, odmítl totiž jezdit v socialistických vozech svého komunistického předchůdce.

Výstava Komunikace89 aneb státní převrat bez internetu je v pavilonu na pražské Letenské pláni k vidění už od 11. října a potrvá do konce listopadu. Netradiční formou přibližuje události listopadu 1989. Multimediální expozice je v dopoledních hodinách otevřena studentům, pro veřejnost je expozice otevřena ve všední dny vždy od 14 do 18 hodin a o víkendech od 10 do 18 hodin.

Foto: https://komunikace89.bubny.org/