Strie jsou jedním z nejčastějších ženských kosmetických problémů. Drobné jizvičky se objevují na problémových oblastech těla, a to nejčastěji na zadečku, bocích a břiše. Řekneme vám, jak strie vznikají a jak se jim bránit.

strie

Jak vznikají?

Strie neboli pajizévky jsou jizvičky, jež jsou způsobené napínáním pokožky těla a jejichž velikost se pohybuje od několika milimetrů až po 1 cm. Nevznikají žádným vnějším poškozením kůže, nýbrž popraskáním vláken pod jejím povrchem. Kůže je sice pružná, ale jen do určité míry. Při extrémním natažení elastická vlákna jednoduše prasknou a vzniknou strie. Ty se pak objevují nejčastěji na břichu, bocích, prsou a zadečku.

Kdo je nejvíce ohrožen?

Přestože se strie mohou objevit v podstatě u kohokoliv, existují jedinci, jež mají k jejich vzniku sklony větší. Hlavními faktory bývá dědičnost, hormonální změny v pubertě či rychlý nárůst váhy. Nejohroženější jsou však ženy v těhotenství. Až 90 % těhulek se strie nakonec objeví. Může za to nejen rychlý nárůst hmotnosti, ale také hormonální změny, díky nimž se ztenčuje kůže.

strie

Mazat, mazat, mazat

Genetické dispozice ani hormonální změny zřejmě neovlivníte, ale můžete se striemi bojovat pomocí účinných krémů a olejíčků. Vyzkoušejte například produkty značky Elasti-Q® Exclusive. Tělový krém z této řady obsahuje kombinaci elastinu, D-panthenolu, kyseliny hyaluronové a vitaminu E, která kůži nejen chrání, ale napomáhá také její hydrataci a pružnosti. Elasti-Q® Exclusive tělový krém je nyní nově obohacen i o látky pupečník a kozinec, které zklidňují a vyhlazují kůži a zvyšují pevnost pokožky. Pokud vám více vyhovují oleje, je pro vás vhodnou volbou Elasti-Q® Exclusive tělový olej. Ten obsahuje 5 účinných olejů (ze semene granátového jablka, pupalky dvouleté, světlice barvířské, vinné révy a olivovníku) a vitamin E, jenž chrání pokožku před nepříznivými vlivy.

elastiq

Více informací nejen o řadě Exclusive, ale o všech produktech značky Elasti-Q® naleznete na www.elasti-q.cz.