Kérastase, světová vedoucí značka luxusní profesionální péče o vlasy, představila na veletrhu CES v Las Vegas Kérastase Hair Coach Powered by Withings – vůbec první chytrý kartáč na vlasy na světě. A v čem je tak výjimečný?Podívejte se.

Podle zprávy, kterou zveřejnili výzkumníci ze společnosti L'Oréal, bylo prokázáno, že silné rozčesávání vlasů způsobuje jejich poškození. Kartáč Kérastase Hair Coach Powered by Withings minimalizuje tato rizika díky využití mnoha senzorů, které poskytují informace o kvalitě vlasů a jejich rozčesávání.

Kartáč obsahuje:

  • Mikrofon, jenž monitoruje zvuk při česání vlasů a podle zvukových vln rozpozná kvalitu vlasů, jejich poddajnost, krepatění, suchost, roztřepené konečky nebo například lámavost.
  • Senzor, který měří sílu působící na vlasy a na pokožku hlavy.
  • Akcelerometr a gyroskop, jež umožní další analýzu kartáčování a počítají tahy kartáčem, s hmatovou odezvou signalizující příliš energické česání vlasů.
  • Vodivostní sondy, které určují, zda je kartáč používán na suchých nebo vlhkých vlasech za účelem zajištění přesného měření vlasů. Kartáč je sám o sobě voděodolný.

kerastase

Získaná data kartáč posílá přes Wi-Fi nebo Bluetooth do speciální aplikace. Ta bere v potaz také počasí, teplotu, vlhkost, UV záření nebo vítr, které také ovlivňují kvalitu vlasů. Na základě sledování způsobu, jak si člověk češe vlasy, v kombinaci se zohledněním dalších aspektů každodenního života, aplikace poskytuje cenné informace například o kvalitě vlasů, způsobu a efektivitě česání vlasů, personalizované tipy na péči a doporučení vhodných produktů.

kerastase

Kartáč by měl být k dostání od poloviny roku 2017 v salonech Kérastase a přes autorizované distribuční kanály.

Reklama