Používáte u svého mobilního operátora předplacené karty, nebo tarify? Dobíjíte si kredit, tedy platíte předem, nebo máte stanovenou měsíční částku, kterou platíte, a navíc platíte vše nad rámec tohoto paušálu?

 

  jste někdy přemýšleli nad tím, jestli se od sebe nějakým způsobem liší lidé, kteří používají u svého mobilního operátora tarif, od lidí, kteří raději dobíjí svůj kredit po té, co ho provolají? Myslíte, že mají jiný životní styl a vyznávají jiné hodnoty? A co muži a ženy, jak se v tomto směru od sebe liší? Třeba je možné najít i generační rozdíly a  odlišnosti podle znamení v horoskopu…

 

Vodafone se v květnu 2008 zeptal 820 zákazníků všech mobilních operátorů různého věku a ze všech koutů České republiky. A co se od nich dozvěděl?

 

Jak vypadá typický předplacenkář

Předplacenkáři se vyskytují nejvíce na vesnici či menším městě. Jestli jich chcete potkat co nejvíce, vydejte se do Středních, Západních nebo Severních Čech. Mezi předplacenkáři najdete častěji ženy než muže. Měsíčně za mobilní služby utratí 300–600 Kč. Svůj kredit si nejraději dobíjejí v terminálech Sazky, přes internetové bankovnictví a dobíjecí kupony. Prozradili na sebe, že když jim dochází kredit, často se omezí na SMSky a ostatní pouze prozvání.

 

Jak vypadá typický tarifník

Typický tarifník, tedy zákazník, který u svého operátora využívá některý z tarifů, je většinou středoškolák nebo vysokoškolák ve věku od 18–54 let.  Tarif používají častěji muži. Tarifník provolá víc než 600 Kč měsíčně. Velmi rád využívá WAP, navigační služby a někteří i videohovory.

 

Ženy

Ženy více než muži oceňují kontrolu výdajů a anonymitu. Proto raději využívají předplacené karty. Cítí se tak svobodnější. Kredit si ženy nejčastěji dobíjí pomocí internetového bankovnictví. Třetina žen má dokonalý přehled o principu účtování svého operátora.

 

Muži

Muži mají rádi svobodu. Proto nechtějí být vázáni kreditem a častěji využívají tarifních služeb. Na tarifech jim vadí, že by museli podepsat dlouhodobou smlouvu. Muži, kteří mají předplacenou kartu, častěji než ženy uvažují o přestupu na tarif. Pokud jim dochází kredit, nejraději si ho dobíjí v terminálech Sazky.

 

 

 

 

Reklama