Moc by nás tu v redakci zajímalo, co děláte v rámci svého zaměstnání. Rádi bychom, abyste se nám v rámci dnešního tématu tak trochu představily a zaměřily popis své osoby na vaši profesi. Snad všechny bude zajímat, co přesně obnáší práce sekretářek, účetních, úřednic, prodavaček, obchodnic, manažerek, ředitelek, prezidentek... ;-) 

 

A co obnáší naše práce redaktorek?

Ráno si po kávičce zasedneme k počítačům a jako první většinou pročítáme vaše odezvy na naše články. Není to mnohdy práce radostná, některé z nás ji ve špatných dnech raději vynecháváme. Není totiž nic horšího, než když ráno vstanete levou nohou anebo zadkem napřed ;) a pak se dozvíte, že vámi pracně napsaný článek je vlastně k ničemu a všemi kritizován. To už tak špatná nálada padne na bod mrazu a z takto postižené redaktorky se snadno stane mručící a zcela nespolečenský člen pracovního kolektivu.

Poté se dáme do psaní. To je činnost velmi různorodá, jak víte, píšeme o širokém spektru témat a mozkovny se nám mnohdy zcela zahltí.

Ale to už je tu oběd a my šťastně vyplouváme do náruče centra Prahy, strávit pár příjemných chvil u dobrého papání. Někdy nám to ty věčně (pro mě nepochopitelně) nehladové osůbky bojkotují, ale například na programátora Vašíka nebo na šéfredaktorku Meryl je vždy spoleh. Mají hlad vždy a poměrně brzo a drží se mnou, věhlasným milovníkem jídla, partu.

Po obědě se tempo trochu zpomalí, ale je třeba tvořit vydání a asertivně spolupracovat například s šikovnou grafičkou Katchabou anebo vést konstruktivní debaty s naším marketingovým oddělením. Tvorba komerční prezentace je mnohdy boj. Klient musí být spokojen a jeho propagace výrobků zase co nejvíce přijatelná pro vás, čtenářky. Ale ovzduší je přátelské, vždy dojdeme ke smíru a často i spokojenosti všech.

Trochu jiná je práce editora, na jehož místě se pravidelně střídáme. Ale o tom zase jindy, popsala bych tu fůru práce na další tři stránky…

 

A co vy? Co děláte vy?

Napište mi a ostatním čtenářkám o vašem povolání. Co vás na vaší práci baví, co je pro vás nutným zlem a proč děláte právě to, co děláte.

Také se mě můžete ptát na další věci od nás z redakce a já (vzhledem k vytíženosti editora) se je pokusím zodpovědět.

 

Už se těším na vaše příspěvky na adrese redakce@zena-in.cz. A i dnes budou ty nejlepší oceněny!

 

Nezapomeňte připsat váš nick, pište prosím s diakritikou a nejlépe v příloze – textovém dokumentu. To vše práci editora velmi usnadňuje.

 

A nejen příspěvky vyhrávají!
Dnes pro vás chystáme soutěž, ve které vyhraje vylosované pořadové číslo reakce pod článkem. Vylosovaná čtenářka od nás dostane tašku značky Philips, která je tak akorát veliká, aby se do ní vešlo vše potřebné pro celý den, a jejíž barva se krásně sladí s většinou barevného oblečení.
O který článek půjde? Pod který článek je třeba napsat co nejvíce reakcí? To se dozvíte v další novince...
Ale již teď předesílám, že za platné reakce považujeme pouze duchaplný text! Samotné smajlíky nepla !!! ;) 

 

 

 

Děkuji vám a přeji hezký den se Žena-in.cz

Reklama