Kanárské ostrovy jsou místem, kde je pořád teplo a svítí slunce. I když jsou docela daleko, není zas tak drahé se tam vydat. A tak, jestli je vám strašná zima, oprašte kufr po dědovi a hurá směr letiště.
Je to vlastně takové ostrovní Španělsko, všude drnčí španělština, chlapi jsou tu snědí, černovlasí a z očí jim číší jižanský temperament. Stojí na každém rohu, okukují kolemjdoucí a neustále něco nabízejí ke koupi.
Na co nesmíte na Kanárech zapomenout:
1)Neteče tu z kohoutku pitná voda, je tu vzácná a všichni si ji kupují v plastikových lahvích. Jestli se vám doma nějaká vejde do kufru, tak ji přibalte.
2)Černoocí chlapíci s pěknou postavou na vás sice hází oči, ale zboží, které nabízejí, stojí za to usmlouvat. Ceny jsou zpočátku dost vysoké.
3)I když je venku teplo, moře bývá v zimě docela studené.
4)Půjčte si auto a vyražte na výlet po ostrově. Všechny ostrovy jsou hornaté a krajina je nádherná (i když trochu pustá).
5)Můžete využít nabídek hotelů na různé akce pro turisty. Jedna z nejlepších je lov žraloků. Jedete bárkou asi deset kilometrů na širé moře a tam lodníci vyloví nahozené návnady. Vždy se nějaká ta zubatá potvora chytne. Tahle akce je skvělá hlavně pro ty, kdo nic netušíc vlezou na loď a při prvních minutách plavby zjistí, že jim bude špatně. Pak celou dobu sedí v podpalubí u záchodu, zavírají oči a doufají, že se jim vše jen zdá. Na okamžik vytažení žraloka se vyplazí nahoru, z houfu dalších turistů mačkajících se u leklého žraločiska se jim udělá špatně znova, takže raději slezou, bez celý den očekávaného zážitku, zase zpátky dolů na své místo. Zase zavírají oči, protože je čeká ještě cesta zpět. Když vám ale není špatně, je to prý docela pěkný zážitek.
6)Určitě se na Kanárech neztratíte. Každý třetí kolemjdoucí mluví česky.
7)Jsou to krásné ostrovy a stojí za to se tam vypravit. Určitě se skvěle opálíte.