Ke konci loňského léta jsem si koupila sportovní sandály. Byly zlevněné z 1300,- na 600,-  a ještě mi udělali slevu na místě na 550,- . S přicházejícím létem přišla řada i na ně. Při nákupu, kdy jsem se natahovala do horních regálu, mi na jedné botě praskla přeska. No co, mám je krátce, skoro nové, tak jsem je šla reklamovat. Obrnila jsem se trpělivostí a připravila si pár vět, neboť vím, že v daném obchodě velmi neradi přijímají reklamace a jsou dosti nepříjemní (majitel mě od té doby již nezdraví).

Prodavač byl značně nepříjemný, ale uznal, že je to vada k reklamaci. Ale nechtěl mi napsat žádný reklamační lístek, že prý mi bude stačit paragon. Jenže já trvala na tom, že reklamační lístek chci, k čemu je mi paragon bez bot. Nechtěl, ale rozhodl se, že napíše. Já si zatím zkoušela tričko. V tom slyším věty typu "Já se na to vykašlu, už mě to nebaví, já nic psát nebudu". Převlékla jsem se tedy a ptala jsem se, co se děje. Odpovědí mi bylo, že mu to za to nestojí, aby něco vyřizoval. Ať si vezmu 600,- a boty si prý mám nechat nebo je vyhodí. Dopadlo to tak, že jsem odcházela s botama a šesti stovkama k ševci. A ten mi je za 50 Kč opravil. Takže mám boty, které letos opět prodávají za 1300 Kč, úplně zadarmo i se zaplacenou opravou.

Jitka Maršálková


Milá Jitko,

musím uznat, že takhle se reklamovat vyloženě vyplatí. Něco podobného se nestane moc často, ale občas má člověk kliku a zadaří se jako vám. To je pak radosti, znám to moc dobře.:) Jeden můj kamarád měl zase štěstí v tom, že mu vždy před koncem záruky boty provedly nějakou špatnost... Kupoval u dobré značky, takže to bylo tak, že měl co půl roku nové boty, za které nemusel nic platit. Povedlo se mu to celkem 5x!

Reklama