Chtěla bych vám napsat, jak moje dítko bylo ovlivněno reklamou. Bylo to asi před šesti lety a Petříkovi tehdy byly dva roky.
Televizi zapínáme až večer na zprávy. Peťkovi ještě televizní vysílání nic neříkalo, nezajímal ho ani Večerníček, ale sotva zazněla znělka reklam, hned přiběhl k televizi, a ty jediné sledoval.
V té době vysílali reklamu na miňonky (nevím, jestli si ji ještě pamatujete, ale matka se táže spoře oděné dcery, kam jde, a ta ji uchlácholí miňonkami). Petříkovi ani tak nešlo o tu reklamu jako o ty miňonky. V jeho mluvě to byly minikoky a od té doby, co reklama běžela, jsme je museli vždy v obchodě koupit.
 
Další reklama, která na něho zapůsobila, mě spíš vyděsila. Jednalo se o reklamu na jistou banku, která, jak hlásil slogan, může měnit svět. V té reklamě šlo o to, že například žena si sedala na sedačku, která v pokoji nebyla, ale dosedla na ni. Muž dával kola na auto, které neměl, ale nakonec se objevilo atd.
V té bance shodou okolností pracuje moje sestra. Petřík, teď už starší asi šestiletý, mi jednou řekl: "Teta se má, může měnit svět". Nejdřív jsem ho nechápala a žádala jsem o vysvětlení. To se mi dostalo záhy a po jeho vyslechnutí jsem zůstala zkoprněle stát. Peťka totiž řekl toto: "To je jednoduchý, mami, když skočím ze střechy, tak přece dopadnu do bazénu."
 
Teď z jiného soudku, ještě teď mi hraje úsměv na rtech, když si vzpomenu, jak v první třídě Péťa falšoval můj podpis na domácí úkol z prvouky. Měla jsem co dělat, abych zůstala vážná, když jsem mu kázala, ale měli byste to vidět, jak krasopisně vypsal celé moje jméno.
V tomto ročníku se mi taky svěřil, že se mu líbí i jedna hočička, a to proto, že má nohy jako srnka. Tak nevím, kam na ty nápady chodí, ale fantazii má hodně bujnou.
 
Lenka
 


Milá Lenko, děkuji za první sadu dětského humoru. Dětí a reklama to je kapitola sama pro sebe. A ne vždy jen v pozitivním smyslu slova...

Dnes si píšeme o našich dětičkách, malých, velkých, krotkých, divokých, roztomilých, i těch, o které se díky jejich ošklivosti staráme méně :) (viz nedávný výzkum nějakých vědců v USA nebo kde )

Prostě o těch našich potomcích.

A pár z vás (jen ty, co mi něco hezkého a publikovatelného, nejlépe s fotografiemi, pošlou)  odměním dárečky, jen musím přijít na to, jaké tu máme....

redakce@zena-in.cz

Reklama