Před třemi měsíci nastoupila Dana do nové práce a vše vypadalo naprosto idylicky. Práce ji baví, s kolegy si padla do noty, ale kdyby věděla, co bude následovat po jedné její pravdivé poznámce, raději by si ji odpustila.

635a5b6cef96cobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Sedím v kanceláři ještě se dvěma ženami, které byly od začátku moc přátelské. V místnosti se ale pořád vznášel nepříjemný zápach. Když jsem se zeptala, co to tam tak smrdí, tvrdily, že nic necítí. Jedna z nich Alena mě ale potom odchytila na chodbě a řekla mi, že to cítí taky, a že je to odér naší společné spolusedící Marty. Prý si o tom povídá celá firma, ale nikdo jí to nikdy neřekl. Rozhodla jsem se udělat dobrý skutek pro sebe, pro ostatní i pro Martu a kolegyni jsem na zápach, který produkuje, mile upozornila. Ona se ale smrtelně urazila,“ vypráví Dana.

Z příjemného pracovního prostředí se pro Danu stala kancelář hrůzy, kam každé ráno chodí jako na popravu. Atmosféra je více než dusná. Marta se s Danou nebaví a dělá, že neexistuje. Alena si to s Martou nechce rozházet, a tak se také k Daně chová velmi odměřeně. Problém je také v tom, že ublížená kolegyně začala dělat Daně naschvály.

„Nemám, jak jí to dokázat, ale tuším, odkud vítr vane. Nedostaly se ke mně papíry, které jsem měla urgentně vyřídit, přestože šéf tvrdí, že mi je nechal na stole. Zavolal si mě na kobereček a byl z toho nepříjemný rozhovor. Řekla jsem, že jsem žádné papíry na stole neměla, ale on si myslí, že se jen vymlouvám, protože jsem zapomněla udělat svou práci. Tuším, že je za tím Marta. O celé situaci jsem si s ní chtěla promluvit, ale ignoruje mě. Přitom já jen chtěla, aby si o ní nemusela šuškat celá firma. Pro dobrotu na žebrotu. Jestli to takhle půjde dál, budu muset dát výpověď, protože mě ta nepříjemná atmosféra každý den ubíjí,“ uzavírá Dana.

Zdroje: respondentka Dana

Čtěte také: