Bez obav z deště
Patříte-li k milovníkům vodních radovánek, může se v mokrém stylu nést i váš významný den. Svatby pod vodou se pořádají nejen v zahraničí, ale i v České republice. Jen je třeba najít oddávajícího, matrikářku a svědky, kteří se nebudou bát potopit a nějakou dobu zůstat s dýchacím přístrojem pod hladinou. První oficiální svatba pod vodou v Česku, kdy si snoubenci ukázali ano na cedulkách, se uskutečnila v roce 2008 v bazénu v Brně. Sňatek byl následně zapsán do české knihy rekordů. Podvodní svatby se dělají i v moři, popřípadě v akváriu. 

profimedia-0090441776.jpgFoto: Profimedia

Pokud byste obřad raději na souši, aby se ho mohli zúčastnit všichni svatebčané, můžete si album ze svatby alespoň zpestřit podvodními fotkami ve svatebních šatech. Vypadají kouzelně a nabízejí je mnohá fotografická studia v Česku.

Silný žaludek nutností
Pořádně adrenalinová je veselka na horské dráze. A protože v Las Vegas je možné skoro vše, můžete se tam nechat oddat při jízdě na horské dráze, která jede přes 100 kilometrů v hodině. Jen si tedy raději připravte pytlíky na zvratky, minimálně někdo ze svatebčanů by mohl mít s jízdou problémy.

profimedia-0383079381.jpgFoto: Profimedia

Vzhůru k výškám
České zážitkové agentury zprostředkovávají také svatební obřady v balónu. Ty jsou zejména pro snoubence, kteří si nepotrpí na velkou společnost. Při uzavření sňatku jsou totiž jen oni, jejich dva svědci, oddávající, pilot a parádní výhled na širé okolí. U této varianty je ovšem riziko, že plán překazí nepřízeň počasí. Cena svatby v balónu se pohybuje kolem pětadvaceti tisíc.

profimedia-0180567040.jpgFoto: Profimedia

Uzavřít manželství se dá i na skále. I když popruhy trochu hyzdí svatební šaty. Na fotce je svatba čínského páru s láskou k outdoorovým sportům.

Vesmír na dotek
Svatba přímo ve vesmíru proběhla v roce 2003, ale nebylo to tak úplně ono. Ženich kosmonaut Jurij Malenčenko byl totiž 385 kilometrů nad Zemí a jeho nevěsta na Zemi v americkém Texasu. Ano si tedy řekli pouze na dálku. Do vesmíru se ale jen tak někdo nedostane, nově by však mohlo být dostupnější dostat se alespoň k jeho okraji.

profimedia-0533503364.jpgFoto: Profimedia

Společnost Space Perspective bude nabízet let speciálním balonem v hermetické kabině do výšky až 45 kilometrů. Cesta potrvá šest hodin a obřadu se bude moci zúčastnit až osm lidí.

Do hlubin
Pokud chcete mít svatbu v trochu temnějším stylu, dá se domluvit sňatek v jeskyni. V Česku se k této události hodí například Javoříčské jeskyně, popřípadě Eliščina jeskyně, Kateřinská jeskyně či jeskyně Výpustek v Moravském krasu.

shutterstock-263100737.jpgFoto: Shutterstock

Mrazivý začátek
Za dalším místem se budete muset vypravit do zahraničí, protože svatbu na ledovci v Česku uspořádáte jen těžko. Například snoubenci Amy a Gregory si řekli své ano na ledovci na Aljašce. Nevěsta i hosté museli ovšem rezignovat na slavnostní obuv a z bezpečnostních důvodů obout boty s hroty proti uklouznutí. Na ledovec je navíc dopravil vrtulník. Zážitek na celý život. I když poněkud mrazivý. Na Aljašce se nachází také ledovcová jeskyně, kde se vzali Torsten a Sarah.

profimedia-0199108686.jpgFoto: Profimedia

Lákadlo pro snoubence nabízejí také ve Švédsku, kde ve městě Jukkasjärvi za severním polárním kruhem stojí ledový hotel. Jeho součástí je i speciální kaple a celá stavba je ze sněhu a z ledu.

Čtěte také:

Reklama