Verča27 si slíbila, že nebude dělat blbosti, a dnes jej porušila. Přečtěte si příhodu s vysavačem.

Nečastěji poručuji sliby, které jsem dala sama sobě
Jelikož znám přísloví: „Řekl a udělal - člověk, neřekl a udělal - lev, řekl a neudělal - osel, „ raději nikomu nic neslibuji. Jediný problém mám se sliby, které člověk dává sám sobě - tedy předsevzetími. Trvale porušuji to, že budu dodržovat pitný režim, jíst pět porcí ovoce a zeleniny denně, nebudu sedět u internetu a místo toho budu číst hodnotnou literaturu a věnovat se dalším ušlechtilým činnostem. Speciálně dneska jsem porušila další se svých slibů a to: „Takovou blbost už nikdy neudělám!“. Tento slib jsem si dala asi před 3 lety, když jsem při pražení popkornu v mikrovlnce málem způsobila požár. Bohužel dneska jsem se  v záchvatu pořádkumilovnosti rozhodla vyluxovat koberec na lodžii a zapomněla, že včera lilo jak z konve a tedy, že koberec je vlhký.  A ještě jsem se v obyváku, když se mi vysavač náhle „počůral“na koberec divila, kde se v něm ta voda vzala. Vysavač teď suším na balkóně a doufám, že se voda nedostala do elektrické části přístroje. Svatosvatě slibuji, že jej nezapnu, dokud důkladně nevyschne, slibuji, že svému milému neřeknu, že za tohle může on, kvůli tomu svinčíku, který nechal na podlaze a hlavně si slibuji, že takovou blbost už nikdy neudělám!
Verča27
Text nebyl redakčně upraven


Verčo27 – z toho si nic nedělejte, kdyby člověk nedělal blbosti, tak by byl příliš dokonalý. Já jsem poměrně dost manuálně nešikovný a mám bratra, který je velmi zručný. Tedy to tak vypadá. Nedávno jsem jej pozoroval při práci a zjistil jsem, že on ty blbosti dělá taky, ale nemluví o nich, netrápí se jimi a rychle se následky blbostí snaží odstranit, aby se nepřišlo na to, že je dělá…

Dnes jsou tématem dne  NESPLNĚNÉ SLIBY.

  • Dala jste někdy slib, který jste nesplnila? Proč? Mrzí vás to?
  • Dostala jste slib, na kterém vám záleželo, a nebyl splněn? Vypište se z té křivdy a popište toho bídáka, nebo bídačku.
  • A vůbec jsou sliby, o kterých víte, že nikdy nemohou být splněny a tak na ně nevěříte?
  • A co přísahy?

Myslím, že k tomuto tématu vymyslíte spoustu podtémat. Tak mne jimi zahrňte. Čekám na mailu

redakce@zena-in.cz

A slibuju, že jednu z vás, tu, jejíž příspěvek se mi bude líbit, nebo mne velmi zaujme, se pokusím překvapit. A pokusím se ji překvapit již dnes. A tak nečekejte na poslední chvíli, protože výhodu budou mít ty, které napíší již dopoledne!


Slibovací soutěž:
4 - 1 tričko, svetr, bunda, kalhoty

Více o soutěži ZDE: Slibovací soutěž

Reklama