Reiki je léčitelská metoda pocházející z Japonska. Kamarádka Martina se Reiki věnuje již několik let a tak jsem se rozhodl jí na toto léčení vyptat. Metoda je vědecky nevysvětlitelná, přesto dosahuje zajímavých výsledků...

ReikiUž jste slyšeli o Reiki? Jde o léčebnou, nebo lépe léčitelskou metodu, při které dochází k předávání energie. Metoda pochází z Japonska, ale rozšířila se po celém světě. Něco jsem si o Reiki zjistil a kontaktoval kamarádku Martinu, o které vím, že se Reiki léta zabývá.

Kdybys měla popsat Reiki, o co se vlastně jedná?
Je to dar. Dar energie a harmonie.

Jak vypadá samotná léčba? Tedy jakým způsobem energii předáváš?
Záleží na stupni zasvěcení, mohu předávat energii dotekem, ale mohu ji předávat i na dálku nebo pomocí artefaktů. Nejsilnější je ale předávání dotekem. Je to vždycky o tom, kolik je člověk schopný energie přijmout.

Takže k tobě přijdu, svléknu se do půl těla jako u doktora a ty mě začneš léčit třeba žlučník tak, že se mě budeš na tom místě dotýkat?
Takhle ne. Rozhodně se nebudeš svlékat a Reiki si najde v těle cestu tam, kam potřebuje. Léčba probíhá tak, že si uděláš pohodlí, zavřeš oči, navodím uklidňující atmosféru hudbou a svíčkami a dotýkám se tě na konkrétních místech. Nevím, jestli třeba znáš pojem čakry a meridiány...

Jasně, tomu rozumím. A není to jen placebo efekt?
S tím na mě nechoď. Když nebudeš chtít, abych tě přesvědčila, nepřesvědčím tě, ale věř mi, že to funguje i na zvířata. Myslíš, že u zvířat jde vyvolat placebo efekt?

Když už jsi mluvila o tom stupni zasvěcení, vím, že Reiki má tři stupně zasvěcení. Zaujalo mě, že po druhém stupni zasvěcení jde posílat energii na dálku a zasvěcení samotné není nijak dlouhé. Jak to probíhalo u tebe?
Jak probíhalo mé zasvěcování?

Tak...
Tro se těžko popisuje. Mám druhý stupeň a v prvním jsem byla překvapená, jak rychlé to bylo, i když ve skutečnosti to nějakou dobu trvalo. Byla jsem na dvoudenním semináři, kdy jsme si o Reiki povídali, a samotný rituál trval asi půl hodiny. Ležela jsem, hrála hudba, já měla zavřené oči a prožívala různé pocity tepla a brnění dlaní. Můj mistr se mě několikrát dotknul. Před očima se mi občas míhaly barvy. Druhé zasvěcení bylo v něčem podobné, ale zároveň i hodně jiné. Princip byl vlastně stejný, ale trvalo to mnohem déle a získala jsem symboly, kterými mohu posílat energii v prostoru a čase.

Jak to celé popisuješ, zní to hodně magicky. Může Reiki fingovat na lidi, kteří v takové věci nevěří?
Člověk musí být schopný a ochotný energii přijímat. Myslím, že lidé, kteří tomu ani trochu nevěří, Reiki nikdy hledat nebudou.


Povídání s Martinou bylo natolik zajímavé, že jsem se rozhodl vyzkoušet první stupeň zasvěcení. Až k němu dojde, budu vás rozhodně, milé čtenářky, informovat, jak to probíhalo, jaké jsem měl pocity, a jestli se v mém životě něco změnilo.

Kam dál?

Reklama