Přední pražská klinika estetické medicíny Mediestetik představuje revoluční omlazující technologii. Metoda s názvem RegenMatrix v sobě spojuje dvě jedinečné procedury  - omlazení pokožky pomocí krevní plazmy

RegenPlazma a ošetření speciální kyselinou hyaluronovou RegenHA. V obou případech se jedná o tělu přirozené látky, které násobí své účinky a dokážou zajistit omlazení buněk.

Jak prokázalo mnoho vědeckých studií, proces stárnutí začíná právě na buněčné úrovni. Kolagenu v pokožce ubývá, úroveň její hydratace klesá a snižuje se také odolnost vůči UV záření. Kůže se tenčí a postupně ztrácí imunitní mechanismy. Začínají se objevovat vrásky, pigmentové skvrny nebo kruhy pod očima. Pokožka je povadlá a vlasy řídnou. Většina zákroků estetické medicíny známky stárnutí jenom zakrývá. Metoda RegenMatrix se však soustředí na buněčné procesy v kůži – zastavuje chřadnutí buněk a vyvolává jejich regeneraci. Pomocí této techniky lze dosáhnout nejen estetického omlazení pokožky, ale také přímého omlazení buněk a dlouhodobé ochrany kůže, a to jak před vnějšími vlivy (např. extrémní teploty, fyzická námaha), tak i těmi vnitřními (např. hormonální změny).

bVzájemné působení krevní plazmy a kyseliny hyaluronové vytváří přirozené prostředí pro buněčnou regeneraci a výsledkem je jejich synergický efekt – látky své regenerační účinky navzájem umocňují. Krevní plazma pokožku nasycuje výživnými látkami, hydratuje ji, zlepšuje její strukturu a podporuje tvorbu kolagenu. Účinkuje jako jedinečný „stavební materiál“ a umí pokožku „opravit“ na buněčné úrovni. Působí totiž na faktory ovlivňující růst buněk a rovněž biologicky stimuluje buňky poškozené. Krevní plazma se získává odstředěním z malého množství krve pacienta. RegenPlazma oproti běžnému ošetření krevní plazmou se 40% obsahem trombocytů dokáže zachovat až 90 % aktivních krevních destiček, jež jsou zodpovědné za regeneraci pokožky. RegenPlazma byla vyvinuta ve Švýcarsku a jedná se o jedinou lékařsky prověřenou, certifikovanou a vědecky podloženou metodu omlazení krevní plazmou. Přínos kyseliny hyaluronové jako takové pak tkví zejména v intenzivní hydrataci pokožky. Dokáže totiž zadržovat vodu z molekul ve svém okolí a funguje na stejném principu jako houba – pokožce navrací vlhkost a pružnost. Výhodou speciální kyseliny hyaluronové RegenHA je pak její biokompatibilita, protože do ní nejsou přidávány žádné chemické látky.

V současné době se můžeme setkat se spojením ošetření krevní plazmou a obyčejnou kyselinou hyaluronovou u několika českých klinik. Proces funguje tak, že se pacientovi odstředí ve zkumavce krevní plazma a ta se následně mechanicky smíchá s kyselinou hyaluronovou z jiné ampulky. Tyto látky by se však neměly v žádném případě dostat do kontaktu se vzduchem, jinak hrozí jejich kontaminace. Běžná kyselina hyaluronová je navíc zahušťována různými chemikáliemi, aby v ošetřovaném místě co nejdéle vydržela a zajistila dlouhotrvající efekt. Nejedná se tedy o biokompatibilní (tělu čistě přirozený) materiál a nebyl vyroben za účelem kombinace s krevní plazmou. Výsledkem tohoto ošetření mohou být modřiny či imunitní reakce.

nRegenMatrix funguje jinak. V originálních zkumavkách je připravena speciální kyselina hyaluronová RegenHA, která žádné zhušťovací chemické látky neobsahuje, protože je předpokládáno její použití v kombinaci s RegenPlazmou, která dlouhotrvající účinek v pokožce zajistí. Je tedy tělu přirozená. Do té samé zkumavky s kyselinou hyaluronovou RegenHA se nabere 4 – 5 ml krve pacienta a umístí se do odstředivky. Výsledkem je jediný kompaktní roztok, který za celou dobu přípravy nepřišel do styku se vzduchem, a je tak naprosto sterilní a bezpečný. Obsahuje 2 – 3 ml obohacené plazmy a 2 ml kyseliny hyaluronové. Tato látka se zavádí do pokožky pomocí mikrojehliček. Preparátem je možno řešit jak povrchové, tak hluboké vrásky.

bFinální aplikovaná látka obsahuje vysokou koncentraci krevních destiček (60 až 70 %) s aktivními růstovými faktory. Díky tomu se v pokožce začnou opět vytvářet kolagenní formace, čímž se zlepšuje její kvalita a elasticita. Efekt vyhlazení vrásek vychází zevnitř pokožky díky přirozené biologické reakci. Mizí kruhy pod očima, pleť vypadá zdravěji a je hydratovaná. Výsledky jsou viditelné už za 3 týdny po provedení zákroku.

Co všechno se dá touto metodou vylepšit?

*       Svraštělá pokožka

m*       Vrásky kolem očí

m       Výrazné nosoretní rýhy

mmm*       Nevýrazné kontury obličeje

m

n

Cena omlazení obličeje metodou RegenMatrix na klinice Mediestetik: 7 500 Kč

Reklama