Zdá se vám, že Vánoce začínají stále dřív? Pak vězte, že váš pocit je správný. Obchodníci, kteří se vánoční sezonu snaží každým rokem prodloužit, už do regálů vybalují adventní kalendáře, čokoládové Mikuláše, a dokonce i ozdoby na stromeček. U nedočkavců můžete vidět i vánočně vyzdobený obchod.


První várku kaprů, kteří letos skončí na štědrovečerní tabuli, si budou moci rybáři vychutnat už během následujících dní. Od října do konce listopadu totiž potrvá hlavní sezona výlovu rybníků.

 

Veškeré zboží se v průběhu roku zdražovalo, a nejinak tomu bude i se zbožím vánočním. Budou dražší i kapři, což způsobilo především letošní sucho, zdražení krmiva, ale i volavky, vydry a kormoráni, kteří se místy přičinili o snížení počtu ryb na polovinu.

 

Zatímco obchodníci si mnou ruce, psychologové i většina českých rodin je nespokojena. Obchodní domy podle nich časnou vánoční reklamou rozbíjí celou atmosféru adventu. Vánoční svátky jsou už v podstatě obsaženy v několika měsících a doba adventu v lepším případě už nebývá ničím výjimečná. V horším případě znamená pro spoustu lidí jen zbytečný stres.

 

Kdy je podle vás nejlepší čas začít s přípravami na vánoční svátky?

Reklama