Chtěla bych reagovat na článek „Co nám přinese reforma". Každý má obavy z poplatků u doktora, které nás čekají po Novém roce. Já zatím nemám děti, nebývám moc nemocná, takže mám obavy z úplně jiné věci, co se týče reformy ve zdravotnictví.
Jsem zdravotní sestra pracující na operačním sále, takže se mně vybírání ambulantních poplatků vyhne, ale sloužím na našem oddělení pohotovostní služby a jsem zvědavá, jak celá reforma bude fungovat. Za každé ošetření mám vybírat 90 Kč, mi řekněte, kdo tuhle cenu vymyslel. Vidím to tak, že budu do práce chodit s pytlíčkem desetikorun. Ne každý člověk návštěvu lékaře plánuje, nemusí mít u sebe drobné, a když přijde třeba s tisícikorunou, kde já ji třeba v noci budu rozměňovat? To už mi náš ministr asi neporadí.

A co takový bezdomovec, ošetřit ho musíme, ale 90 Kč zaplatíme za něj? On se nám může na nějaký dlužní úpis vykašlat. No myslím si, že celá reforma stojí za dvě věci, ať jsme v pozici pacienta nebo zdravotníka. Výhodné je to snad jen pro našeho ministra zdravotnictví.
Katka1984
Milá zdravě rozhořčená Katko1984,
uvidíme, kolik podobně postižených" pracovníků ze zdravotnictví se ozve.
A vám posílám 500 bodů do VVS.
Reklama