inspiracePřestože se sexuologové shodují, že lidé dnes přistupují k sexu zodpovědněji než před lety, čísla hovoří poněkud jinak. Ze statistických údajů vyplynulo, že v roce 2008 a 2009 se HIV šíří v České republice nejrychleji v historii. Průměrně je u nás ročně nově registrováno 50 - 60 osob nakažených virem HIV, podle odborníků je to však jen špička ledovce.

Kromě sexuálně přenosných chorob hrozí nejen mladým párům, ale všem sexuálně aktivním jedincům, ještě další potíže. Nechtěné těhotenství je postrach mnoha žen. Více než jedna 1/3 ze všech těhotenství (zhruba 80 milionů ročně) jsou těhotenství nechtěná. Každý rok přibližně 50 milionů nechtěných těhotenství končí interrupcí z toho 20 milionů jsou interrupce nebezpečné, ohrožující zdraví a život ženy.

Statistiky jsou poněkud děsivé. Přitom možnost ochrany před nákazou virem HIV i před nechtěným otěhotněním existuje a je tak snadná. Stačí se vyhnout nechráněnému pohlavnímu styku. Nepříznivá čísla statistik nenechávají v klidu ani výrobce prezervativů.

„V současné době zahajujeme kampaň, která by měla výrazně přispět ke zvýšení používání kondomů vůbec.  Kromě otázky plánovaného rodičovství bychom se rádi výrazně zapojili do procesu informovanosti o nutnosti osobní ochrany před řadou nebezpečí, která se skrývají v chorobách získaných nechráněným sexuálním stykem.  A to zejména v době neustálého nárůstu lidí nakažených virem HIV. Během naší kampaně jistě podpoříme tento boj s dalšími našimi partnery.

Kampaň bychom především rádi směřovali jak k mladým ženám, které zodpovědně přistupují ke svému zdraví, tak k matkám, které mohou v tomto směru velice pozitivně ovlivnit výchovu svých potomků. Navíc velmi pevně věříme, že naše společnost přinese českým spotřebitelům množství erotické inspirace“, řekl Luděk Havel, jednatel společnosti Redvel, s.r.o., která uvádí na trh novou značku kondomů nesoucích název INSPIRACE.

Inspirujte se

„Nové jméno a současně design jsme kondomům vlastně věnovali k 10. výroční působení naší firmy na českém trhu“, dodal Havel. Jednotlivé druhy prezervativů jsou pojmenovány dle vlastností, kterými se nejvíce vyznačují – Klasik, Aroma, Komfort a Intensiv.

inspirace

Společnost Redvel jako výrobce kondomů vsadila, kromě jiných důležitých vlastností, na spolehlivost. Firma ctí hlavní a prapůvodní funkci kondomu jako takového a tou je ochrana. Proto jsou všechny výrobky elektronicky testovány a vysoce překračují nejen požadavky spotřebitelů, ale také požadavky evropské normy EN ISO 4074:2002.

Spojte příjemné s užitečným

Hlavní a prapůvodní funkcí kondomu je sice ochrana, ale nikde není psáno, že ochrana musí být nudná. Toho jsou si výrobci vědomi, a proto přišli s malým vylepšením klasických kondomů, které váš sexuální prožitek ještě umocní. Mluvíme především o prezervativech s označením Aroma, Komfort a Intenziv. 

Aroma: Orálním sexem sice žena neotěhotní, nicméně riziko nákazy sexuálně přenosnou chorobou je stejně veliké jako při běžném (nechráněném) pohlavním styku. I tehdy je proto důležité dbát na ochranu. Pokud se nedokážete přenést přes nepříjemný zápach latexu, žádný problém. Barevné kondomy řady Aroma jsou hladké lubrikované s ovocnou vůní jahoda, banán a pomeranč.

Komfort: Ačkoli se lékaři snaží tento mýtus vyvrátit, světem stále koluje tvrzení, že použití ochrany snižuje sexuální prožitek. Opak je pravdou, neboť správně zvolený kondom může váš prožitek ještě znásobit. Prezervativy s označením Komfort jsou anatomicky tvarované, vlhčené silikonovým olejem se zdrsněnými vroubky a kroužky na povrchu.

Intensiv: Už podle názvu jde soudit, že váš sexuální prožitek bude skutečně intenzivní. Další druh kondomu, který vás přesvědčí, že ochrana vám může dát i něco navíc nese název Intenziv. Rozvášní vás svým hřejivým efektem.

inspiraceSpolečnost Redvel připravuje pro podporu nové značky také speciální web, který bude obsahovat důležité a užitečné informace, tipy a návody, informace o podporovaných projektech a akcích. Více detailních informací o produktech INSPIRACE naleznete zde: www.inspirace-kondomy.cz