DSC_3460.jpg (111 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Domácí ředkvičce se žádná koupená nevyrovná. Když ředkvičky dostatečně zaléváte, mají velice příjemnou šťavnatou chuť a jsou jen mírně štiplavé, ne protivně pálivé. Perfektní je, že na ně po vysetí nemusíte dlouho čekat. Díky pravidelné zálivce a slunečním paprskům můžete ředkvičky sklízet už zhruba za měsíc potom, co zasadíte semínka.

Ředkvičky můžete dosévat průběžně a budete mít tak pořád postaráno o přísun čerstvých ředkviček. Často se stává, že se ředkvičky vysejí příliš nahusto. Mají totiž velice drobná semínka. Vůbec to nevadí. Ředkvičky včas protrhejte a listy s miniaturními bulvami použijte do salátu. Chutnají totiž dokonale!

Ředkvičkové listy můžete přidat téměř do jakéhokoliv salátu, který příjemně oživí...

DSC_1401.jpg (122 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Salát s ředkvičkovými listy

  • 300 g špenátových listů nebo polníčku
  • asi 20 vytrhaných ředkvičkových listů i s malou bulvou
  • 100 g parmské šunky
  • 4 vejce
  • krutony ze 4 plátků toastového chleba
  • 3 lžíce olivového oleje
  • špetka soli
  • špetka pepře
  • 1 lžíce bílého vinného octa
  • 1 lžička dijonské hořčice

Listy ředkviček, polníček a špenát omyjeme a osušíme. Osušené listy připravíme do misky nebo na talíř.

Metličkou vyšleháme ocet se solí, než se sůl rozpustí. Potom přidáme hořčici, olej a pepř. Důkladně prošleháme, až vznikne krásně hladká a voňavá zálivka. Tu si dáme stranou a připravíme si zastřená vejce, slaninu a krutony.

Parmskou šunku nakrájíme na malé kousky, toastový chleba nebo bagetu na menší kostičky. Všechno dáme do teflonové pánve, není potřeba používat oleje ani jiný tuk. A takto nasucho opečeme dokřupava.

Ve velkém hrnci přivedeme k varu vodu, do které přidáme trochu octa. Až mírně vaří (ne žádný prudký var! Vejce by se rozpadlo), roztočíme vodu do víru, doprostřed kterého vyklepneme vejce. Vaříme při mírném varu asi 2 minuty tak, aby žloutek zůstal tekutý. 

Na připravené salátové listy nasypeme krutony a slaninu, nahoru vejce, které jsme z vody vybrali děrovanou naběračkou. Celý salát přelijeme zálivkou a ihned podáváme.

Ředkvičky s rozpuštěným máslem

Tenhle nápad je velice jednoduchý. Ředkvičky nakrájejte na tenké plátky a dejte do misky. Lehce osolte a opepřete. Rozpusťte si máslo a tím ředkvičky polijte. Chutnají výborně!

Další skvělé saláty, tentokrát bez ředkviček

Listové saláty s olivami a sušenými rajčaty

1.jpg (93 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Listový salát s pomeranči a kozím sýrem

2.jpg (102 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Salát z teplé cukety a klíčků

3.jpg (147 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Reklama