32. ročník veletrhů módy STYL a KABO začal netradičně.
Slavnostní večer zahájil generální ředitel akciové společnosti Veletrhy Brno Jiří Škrla.
Ale jak už to bývá, projevy jsou sice nutné, ale občas nudné. Tak organizátory akce napadlo ozvláštnit zahajovací projev malým happeningem.
Jiří Škrla se svého úkolu zhostil s humorem: bílé modely z dílny známých českých návrhářů dozdobil několika tahy štětce, namočeného do různých barev, které symbolizovaly trendy na příští sezonu.

Vtipné, že?
 
Příjemnými průvodci večera byli modelka Iva Kubelková a moderátor Aleš Háma.
Úvod přehlídek patřil už ostřílenému návrháři Petru Kaloudovi, ale pozornost publika se upřela k u nás zatím neznámé ruské návrhářce Eleně Skakun. Přivezla do Brna kolekci plnou fantazie s barevností i folklórními prvky západní Sibiře, ve které efektně kombinovala průsvitné textilní materiály s pravými i umělými kožešinami.
Správný lesk modelům daly přední české modelky a především Pavlína Němcová, žijící v Paříži. Pavlína je na světových molech jako doma, a tak mohla s těmi brněnskými  porovnat. „Jsem mile překvapená atmosférou, kterou jsem v Brně zažila. Lidé tu byli velmi milí a to, co jsem dnes viděla, je profesionalita na nejvyšší úrovni, srovnatelná s tím, co jsem zažívala a zažívám v zahraničí.“
Necháme se překvapit, s čím přijde světové Brno v těchto dnech.

Zítra se podíváme na Styl a Kabo podrobněji, probereme přehlídky, slavné hosty a novinky.

Co myslíte, dosáhne Brno věhlasu Milána, New Yorku, nebo dokonce Paříže?

Reklama