Sedím naproti houpajícímu se chlapíkovi. Nohy v riflích (a sáčko – tuhle kombinaci si strašně pochvaloval Kája G. v posledním rozhovoru...) roztažené na celou šířku židle. Jak daleko je asi dokáže roztáhnout? Dumám. Asi daleko. Je to tělocvikář.


Hladce vyholená tvář, na psacím stole fotografie manželky (zornice rudé jak rododendron v pozadí) a pero s pozlaceným víčkem. Za každou druhou úvahou lupne výraz: Et cetera et cetera… jo… i za tou o natření lavičky před družinou…

 

Ředitel

 

Tihle chlápci, co se vysápali do dalšího levelu díky totálnímu gender průseru v oboru, jsou pro svou práci jako stvoření. Zbožňují cizí slova a svůj zásobník o čtyřech komorách po čase rádi obmění. Na špici se teď drží slovo REPASOVANÝ, ale NO COMMENT je taky dobré.

 

Pojďme se teď podívat do vitrínky za stolem. Je tam fotografie z lyžovačky? Tak to každopádně, ale poslední měsíce se nám tu pěkně kupí golfové míčky. Squash už se tolik nenosí a tyhle polobotky stály skoro celé osobko tu naivní žábu, co učí ve 3. B  Prostě dostala jen tři stovky jako každej. Jenže ji ta práce vážně baví, tak proč jí hned naznačovat, že to může dělat i za prachy.

 

Musíme si ještě prohlédnout zarámované diplomy na zdi u dveří! Tak to je krásné. Ty s lipovými ratolestmi budou asi od MŠMT, ale tenhle? Jo outdoor… tmelíme ligu. Tak to jo. Jestlipak se s přilbou a karabinou nad zadkem přesápal z javoru na dub i kolega Jarolím? Asi jo. Nebo mu pomohla ta krásná asistentka, co normálně učí na druhé straně Prahy anglinu, ale touhle opičárnou si vydělá třikrát tolik. Jen si pak musí dát o dva fernety víc, aby zapomněla na obří Jarolímův zadek mezi topoly.

 

Takže zpátky na tu houpající se židli. Přisunul se blízko. Tak blízko, aby narušil mou osobní zónu, jak to radí příručka Management v pěti krocích. Takhle se nám bude mnohem líp mluvit o výši mého platu. Odsunu se. Přisune se… Dělají to tak všichni jeho kamarádi ze zastupitelstva? Nebo jenom kamarádi ze zastupitelstva, co jsou zároveň ředitelé škol? Nebo jen kamarádi zastupitelé ředitelé škol, co jsou zároveň tělocvikáři? Nebo jen ti po padesátce?

Po revoluci? Jsou noví, nebo jen repasovaní? No comment?

Reklama